Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Němečtí generálové vypovídají o východní frontě.

„...tam nahoře v tundře před Murmanském to vypadá jako krátce po stvoření světa. Ani jeden strom či keř, žádné lidské sídlo. Žádná cesta nebo stezka. Jen skály a suť. Mezitím nesčetné divoké potoky, jezera a prudké řeky s peřejemi a vodopády. V létě močál, v zimě led, sníh a 40 až 50 stupňů pod nulou. Během osmi měsíců trvající polární noci dují ledové vichřice. Těch sto kilometrů široký pás tundry, která se rozprostírá kolem Murmanska jako ochranný pancíř, je nehostinná pustina. V této tundře se ještě nikdy nevedla válka, poněvadž kamenná poušť bez cest je pro vojenské jednotky prakticky neprostupná..."

Tak znělo nevyslyšené varování generála Eduarda Dietla Adolfu Hitlerovi, který se chystal rozšířit operaci Barbarossa až ke břehům Bílého moře. Dietl byl jedním z mála důstojníků, kteří střízlivě chápali absolutní jedinečnost terénu, do kterého měla být vržena německá armáda a popisoval pouze jeden z hrozných aspektů totálního nepřítele, jímž Sovětský svaz byl. Ten se nakonec ukázal být monstrem, které Němci nedokázali zkrotit. Monstrem, které nakonec útočníky spolklo.
Válka jako peklo je druhou z knih publikovaných nakladatelstvím Greenhill, ve kterých se líčí německé zkušenosti na východní frontě v II. světové válce. Zabývá se popisem bojů v nepřátelském prostředí Ruska, což byla zkušenost, na kterou Němci nebyli vůbec připraveni.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020612809
Autor
E. Rauss , H. von Greiffenberg , W. Erfurth
Kód zboží
162200
Počet stránek
262
Rozměry
237 x 166 x 27
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let