Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Projekt Kraken

Anotace
Nejnáročnější operace v dějinách NASA se lidem vymkla z rukou. Připravované vyslání vesmírné sondy do mrazivého prostředí Saturnova měsíce Titanu nemá v dějinách dobývání kosmu obdoby. Činnost složitého zařízení svěřili vědci Dorothy, samostatně uvažující umělé inteligenci, jejíž mentální kapacity mnohokrát překračují lidské. Umí se učit ze svých chyb, sama se zdokonaluje a vedle myšlení začíná i vnímat a cítit. Pozemní zkouška sondy končí fatálním nezdarem. Dorothy způsobila výbuch celého zařízení, ale sama unikla do celosvětové sítě, tedy prakticky do každého počítače. Zdárně se skrývá a jde z ní strach. Hraje si na kočku a myš nejen se svou stvořitelkou doktorkou Melissou Shepherdovou, ale i s federálními úřady a burzovním makléřem, jenž ji chce využít pro své obchody. V souboji s ní není zpočátku úspěšný ani jindy neselhávající agent CIA Wyman Ford, kterého jejím zneškodněním pověřil prezident Spojených států.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Douglas Preston (*1956) je americký spisovatel. Studoval biologii, matematiku, fyziku, antropologii, chemii, geologii, astronomii a nakonec anglickou literaturu na Pomona College v Claremontu. Po promoci začal pracovat v American Museum of Natural History v New Yorku jako editor, spisovatel a tvůrce publikací. Při svém působení v muzeu psal hlavně populárně-naučné knihy (např. Dinosaurs in the Attic). Po osmi letech v roce se přestěhoval do Santa Fe a stal se spisovatelem na plný úvazek.  V roce 1990 se spojil s Lincolnem Childem a začali psát napínavé romány (Relikvie, Relikviář, Kabinet kuriozit, Zátiší s vránami, Údolí tyrannosaura, Hřbitovní tanec atd.) Román Relikvie byl zfilmován v roce 1997 a na dalších se pracuje. Preston a Child žijí 500 mil od sebe a své knihy píší prostřednictvím telefonu, faxu a internetu. Preston přispívá pravidelně do časopisu New Yorker. Píše také pro National Geographic, Natural History, Smithsonian, Harper a Travel & Leisure.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075070326
Autor
Douglas Preston
Kód zboží
175491
Počet stránek
328
Rozměry
211 x 153 x 33
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let