Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Muži kolem Hitlera

Anotace

Norimberk, krátce po skončení druhé světové války. V celách zdejšího soudu sedí a čeká na svůj ortel výkvět nacistické smetánky. Ti neznámější, Hitler a Goebbels, sice chybějí ale přesto ti, kteří zbyli, tvoří dokonalé panoptikum perverzního nacistického světa.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podplukovník Douglas McGlashan Kelley (1912-1958) byl důstojníkem vojenského zpravodajského sboru armády Spojených států , kde sloužil jako hlavní psychiatr ve vězení v Norimberku během norimberských válečných soudů . Před zahájením soudních řízení zde pracoval na zjišťování schopností obžalovaných rozumět a racionálně se účastnit soudního řízení. Na základě psychiatrických vyšetření například došel k závěru, že Rudolf Hess trpěl psychoneurózou hysterického typu, která měla původ v jeho paranoidní a schizoidní osobnosti, a částečně opravdovou, částečně předstíranou amnézií. Jeho diagnózu potvrdilo nejméně šest dalších psychiatrů z Ruska, Francie, Anglie a Spojených států.
Po propuštění z armády v roce 1946 byl Kelley jmenován docentem psychiatrie na Bowmanově lékařské fakultě v Severní Karolíně . V roce 1949 byl jmenován profesorem kriminologie na University of California v Berkeley. V letech 1950 a 1951 působil jako prezident tehdejší Berkeleyské společnosti pro povýšení kriminologie (později Americká kriminalistická společnost).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020610867
Autor
Douglas M. Kelley
Kód zboží
131674
Počet stránek
280
Rozměry
237 x 166 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let