Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Jak neuloupit smaragd

Cena 39
Není dostupné
Anotace

První díl takzvané dortmunderovské série, pojmenované podle smolařského zlodějíčka Johna Dortmundera, patří k nejznámějším Westlakeovým propojením humoristického a kriminálního žánru. Zdánlivě prostý plán na uloupení vzácného drahokamu se nečekaně zkomplikuje a Dortmunderova parta se musí postupně vloupat do muzea, banky, blázince, vězení a na policejní stanici. Kniha byla v roce 1972 zfilmována jako Ukradený diamant s Robertem Redfordem v hlavní roli.

Série příběhů o Johnu Dortmunderovi je zdaleka tím nejlepším z rozsáhlé tvorby Donalda E. Westlaka a zároveň i špičkovou ukázkou žánru literární krimikomedie. Hrdinou je drobný  a nepříliž úspěšný podvodníček, věčný smolař, který se i s s partou svých pomocníků pravidelně ocitá v prekérních situacích a malérech.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donald Westlake (1933–2008) byl americký spisovatel, autor více než stovky románů. Ve své tvorbě se soustředil především na kriminální žánr, který doplňoval jeho specifický smysl pro humor. Publikoval velké množství románů a povídek, a to nejen pod vlastním jménem, ale používal také velké množství nejrůznějších pseudonymů. Zemřel na silvestra během dovolené v Mexiku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024755182
Autor
Donald Westlake
Kód zboží
177853
Počet stránek
240
Rozměry
190 x 120 x 15
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY