Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pathfinder: V předvoji bombardérů

Cena 59
Není dostupné
Anotace

Autentická výpověď Air Vice-Marschalla Donalda Bennetta, CB, CBE, DSO, který za 2. světové války patřil k nejvýznamnějším postavám Velitelství bombardovacího letectva RAF. Byl tvůrcem a velitelem legendární 8. skupiny, jednotky značkařů. Jejich úkolem bylo označovat cíle pro velké vazy bombardérů a přesné bombardování v nacisty okupované Evropě. Protože byl Bennett již před válkou znám jako vynikající pilot a jeden z nejlepších navigátorů na světě, o jeho výběru za velitele této jednotky nemohlo být pochyb. Od doby svého založení vedli značkaři hlavní svazy bombardérů RAF. Noc za nocí tvořili při útocích na důležité cíle v Německu hrot letadlům Velitelství bombardovacího letectva. Aby zvýšili efektivitu náletů, používali tehdy nejmodernější prostředky, včetně radarů.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Donald Clifford Tyndall Bennett , CB , CBE , DSO (1910-1986) byl australský letecký průkopník a pilot bombardéru, který se stal nejmladším leteckým vice maršálem v Royal Air Force . Od roku 1942 do konce druhé světové války v roce 1945 vedl „Pathfinder Force“ (skupina č. 8 RAF ). Říkalo se o něm, že je „jeden z nejskvělejších technických letců své generace: vynikající pilot, vynikající navigátor, který byl také schopen odstranit závadu na bezdrátové radiostanici nebo opravit letecký motor ".


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020612229
Autor
Donald Bennett
Kód zboží
178832
Počet stránek
272
Rozměry
238 x 168 x 27
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2011

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 6000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let
Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY