Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Opozdilec

Anotace

Hořkosladký román, se silným nádechem ironie a sarkasmu, o chlapíkovi, který už měl všeho dost.
Čeho se dnešní člověk nejvíc bojí? Jistě toho, že na konci života skončí sám., opuštěný někde v domově důchodců a s tělem i mozkem vypovídajícími službu, vydaný na milost přepracovanému a špatně placenému personálu.
Právě takového konce se obával i knihovník, latiník, znalec Erasma Rotterdamského, milovník ptáků a minimalistické klasické hudby Désiré Cordier. Ovšem jeho občanský život sedmdesátníka na maloměstě, tyranizovaného manželkou i nepochopeného dětmi., je tak skličující, že se jako bájný rytíř rozhodne vyjet svému strachu vstříc. S precizností sobě vlastní nastuduje projevy rozvíjející se Alzheimerovy choroby a dokáže je předstírat tak dokonale, že skončí v zařízení pro dementní pacienty, pryč od všeho, co mu tak pilo krev. Ale za jakou cenu?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dimitri Verhulst (*1972) je vlámský spisovatel a básník. Je považován za jednoho z nejlepších autorů své generace. Česky se zatím představil dílem Úprdelný dny na úprdelný planetě (2011). Podle románu Smolaři, kterého se v Nizozemí prodalo 200 tisíc výtisků, byl natočen stejnojmenný film. Kvůli tématům svých románů a výrokům v novinách byl už dvakrát souzen.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020717542
Autor
Dimitri Verhulst
Kód zboží
183945
Počet stránek
128
Rozměry
12 x 133 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
Odeon
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let