Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Trumpetista v Osvětimi

Anotace

Autobiografické vzpomínky holandského trumpetisty, který přežil Osvětim jako člen táborového orchestru. 
Trumpetista Lex van Weren dokázal přežít Osvětim a současně pomoci jiným díky své jedinečné pozici v „táborovém orchestru“. Stal se očitým svědkem toho, jak válka deformuje člověka. 
Lex van Weren byl jedním z velkých trumpetistů minulého století. V padesátých a šedesátých letech působil jako dirigent populárního orchestru Městského divadla v Amsterdamu. Mimo to mnoho let hrál na trubku pro rozhlas a televizi a velkou popularitu si získal svými představeními pro charitu. Van Weren přitom celá desetiletí mlčel o svých hrůzných válečných zážitcích. A to až do okamžiku, kdy jej spisovatel Dick Walda v roce 1980 přesvědčil, aby svůj neuvěřitelný příběh vyprávěl. Van Weren byl jedním z mála Nizozemců, kteří přežili Osvětim. Jeho působení v „táborovém orchestru“, do nějž byl nacisty vybrán, mu poskytlo šanci zachránit se a také podpořit ostatní – dokonce i během nechvalně známého pochodu smrti Německem. Svým příběhem chtěl vyzvat k bdělosti: „Svoboda je to nejcennější dobro, které máme.“ Jeho svědectví dodnes neztratilo nic ze své naléhavosti.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dick Walda (* 1940), rodák z Amsterdamu, který dnes střídá coby svůj domov nizozemské hlavní město s Ijsselským jezerem ve Frísku. Spisovatel, autor povídkových sbírek, dětských knih, divadelních her, televizních a zdramatizovaných dokumentárních filmů a rozhlasových her. Vedle nejslavnějšího Waldova počinu, knihy Trumpetista v Osvětimi, vyčnívá také jeho dílo Král nádražních stanic, pojednávající o životě umělce trpícího schizofrenií – Willema van Genka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788026435563
Autor
Dick Walda
Kód zboží
185852
Počet stránek
152
Rozměry
16 x 150 x 212
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2021
Nakladatel
Albatros Media a.s. - CPress
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč