Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lidská ZOO

Anotace

Zábavná etologická rozprava o "homo urbana", městském živočišném druhu. O tom, kdo skutečně jsme, o rozporu mezi naší biologickou a kulturní stránkou.
Lidská zoo proslulého britského zoologa a etologa a popularizátora sociobiologie Desmonda Morrise (poprvé vyšla v roce 1969) navazuje na jeho předchozí kontroverzní bestseller Nahá opice (1967). V obou knihách podrobně (a zábavně) zkoumá, jak přirozené biologické vlastnosti lidského druhu formují jeho společenské chování v současném světě.
V Lidské zoo ho pak především zajímá povaha civilizované společnosti ve velkých městech, všímá si jednání jejich obyvatel, které přirovnává ke zvířatům drženým v zajetí zoologické zahrady. Člověk tak uzavřel sám sebe do obřího neklidného zvěřince, kde se nachází pod neustálým enormním tlakem. A Morris ve své knize zkoumá, jak tyto náročné podmínky působí na lidskou agresi a frustraci, jak ovlivňují sexuální chování, rodičovské postoje i společenskou hierarchii.
Příběh moderního člověka je v Morrisově pojetí příběhem lidské snahy vyrovnat se s následky komplikovaného pokroku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Desmond Morris se narodil v roce 1928, vystudoval univerzity v Birminghamu a Oxfordu a od roku 1958 pracoval v londýnské zoo, kde se osm let staral o expozici savců. V roce 1967 vydal kultovní knihu Nahá opice, které se po celém světě prodalo přes 10 milionů výtisků a která navždy změnila pohled lidí na svůj původ. Jeho knihy vyšly ve více než šestatřiceti zemích. Kromě psaní se věnoval i umění, filmu a televiznímu moderování.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075653253
Autor
Desmond Morris
Kód zboží
181942
Počet stránek
288
Rozměry
20 x 135 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč