Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zpověď agenta STB

Anotace

Detektivní román, v němž nás autor zavede do prostředí Státní bezpečnosti posledních deseti let totalitního režimu. Prolínáním dvou dějových linií, současnosti a minulosti, které spolu zprvu zdánlivě nesouvisí, vzniká napětí, korunované nečekaným vyústěním.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Jan Novotný (*1947) scenárista, publicista, spisovatel a vysokoškolský pedagog. Po maturitě prošel řadou povolání: pracoval na poště, jako kočí a pastevec krav u státního statku v Krkonoších, divadelní vrátný, závozník v pekárnách, asistent produkce v Krátkém filmu Praha, uklizeč v divadle SEMAFOR, vrátný ČSA, závozník v mydlovaru, asistent produkce na Barrandově, pomocný dělník v tiskárně, asistent režie v Krátkém filmu. Po absolutoriu FAMU, obor scenáristika a dramaturgie, nastoupil v roce 1977 jako scenárista Filmového studia Barrandov. V roce 1990 byl přijat jako odborný asistent na FAMU na katedru scenáristiky a dramaturgie, kde byl v roce 1997 jmenován docentem a v roce 2001 profesorem. Od roku 1991 rovněž působí na katedře žurnalistiky FSV UK. V letech 2004–2007 byl prvním rektorem Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Od roku 2008 přednáší dramaturgii na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Je autorem filmových a televizních scénářů, desítky povídkových sbírek, novel a knih pro děti, teoretických textů o dramaturgii a scenáristice a publicistických textů v MfDnes, Lidových novinách, Hospodářských novinách Je členem Obce spisovatelů a Filmového a televizního svazu. V roce 2008 publikoval Manifest pisoidního realismu, v němž vytyčuje nový umělecký směr v literatuře, malířství a figurální tvorbě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072438600
Autor
David Jan Novotný
Kód zboží
179236
Počet stránek
352
Rozměry
210 x 148 x 35
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let