Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI

Anotace

Beletristické zpracování skutečného kriminálního případu, který stál u zrodu americké FBI. Úchvatný příběh, v němž nelítostné zlo nakonec přemohou první profesionální vyšetřovatelé, oddaní pravdě a neúplatní.

NESMÍRNÉ BOHATSTVÍ TĚCHTO LIDÍ…
Indiáni z kmene Osedžů patřili před sto lety k nejbohatším lidem na světě. Z obrovských příjmů, jež jim plynuly z ropy vytěžené na jejich území, si vystavěli nové domy, nakoupili luxusní automobily, najali bílé služebnictvo a děti poslali na prestižní university v USA i v Evropě. Dopřávali si to nejlepší, co jim nabízela civilizace. Jejich bohatství ovšem přilákalo i to nejhorší: zkorumpované politiky, křivácké právníky, podvodníky všeho druhu – a chamtivce, zloděje, násilníky a vrahy.
PŘIVOLALO SÉRII ZÁHADNÝCH VRAŽD,
Následující děsivé spiknutí nechá za sebou během několika let desítky zavražděných. A když se dlouhou sérii vražd stále nedaří vyřešit, když za záhadných okolností umírají další a další oběti a když přijdou o život dokonce mnozí z odvážných vyšetřovatelů, je přivolána nedávno založená FBI s legendárním J. Edgarem Hooverem v čele – jde o první tak rozsáhlý případ, který FBI vyšetřuje. Každý další krok odhaluje nová zlověstná tajemství a zločinná spolčení…
JEŽ VDECHLA ŽIVOT FBI!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

David Grann (*1967) je americký novinář a spisovatel. Studoval na Connecticut College a následně získal stipendium Thomase J. Watsona. Poté odjel do Mexika, kde později začal pracovat jako novinář na volné noze. V roce 2003 začal přispívat do časopisu The New Yorker. V roce 2009 získal Cenu George Polka. V roce 2009 vydal knihu The Lost City of Z (v češtině vyšla pod názvem Ztracené město v Amazonii), o britském objeviteli Percym Fawcettovi. Kniha byla v roce 2016 pod názvem Ztracené město Z zfilmována. Roku 2010 vyšla jeho druhá kniha s názvem The Devil and Sherlock Holmes (v češtině v roce 2015 jako Ďábel a Sherlock Holmes).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355913
Autor
David Grann
Kód zboží
182217
Počet stránek
256
Rozměry
23 x 160 x 237
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč