Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Umrlčí tanec

Anotace

Pradávná kletba obchází ulicemi, stírá hranice mezi minulostí, přivolává mrtvé a zapomenuté. Po dláždění zní dupot vojáků s mušketami a chřestot kostí. Ve stokách bublá hněv. Vlčí znamení opouští hrob. Krvelačný inkvizitor procitá ze staletého spánku.
Kdo bude čelit smrti, když někdejších ochránců města zbyla jen hrstka?
Hraje se v nočních klubech i středověkých hostincích, v továrních halách i gotických sklepeních, v městských parcích i hřbitovech, za hradbami i na bitevních polích.
Uzavírají se nová spojenectví, porušují dohody, předčasně rozděluje kořist. Komu bude patřit město, až uplyne dvanáct vymezených hodin? Lidské životy jsou pouhé číslo ve hře. A přece bude člověk jako vždy tou nejdůležitější figurou v tisíce let staré partii.
Hraje se o vše. Času je málo. Pravidla posvátná. Ale kdo chce zvítězit, nezastaví se před ničím.
Městská fantasy Daniela Tučky, jejíž společné motivy můžete najít i ve vítězných povídkách soutěže Žoldnéři fantazie 2009-2011.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel Tučka (*1976) pochází z Brna, od roku 2001 žije a pracuje v Praze. Začínal jako povídkář, který si vysloužil ostruhy v soutěžích Cena Karla Čapka (Žoldák fantazie a Fantastická povídka). Netrvalo dlouho a světlo světa spatřil Tučkův první román Umrlčí tanec (Straky na vrbě, 2012), který žánrově spadá do urban fantasy. Od soutěží se Tučka přesunul k publikování v časopise Pevnost a tematických antologiích (Kniha bolestí, Artis Omnis, 2013; Legendy: Prokleté knihovny, Straky na vrbě, 2013). Tučka nepatří k autorům, kteří by se nechávali spoutávat jedním žánrem, o čemž svědčí povídka Vrátit zpět ve zmíněné hororové Knize bolesti. V prostředí steampunku (například Hex libris V Prokletých knihovnách) se mu nicméně zalíbilo a pro nakladatelství Straky na vrbě napsal rozsáhlý román s názvem Pelyněk.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087364369
Autor
Daniel Tučka
Kód zboží
180090
Počet stránek
392
Rozměry
165 x 107 x 29
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let