Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ruzká klazika

Anotace

Vtipný, inteligentní a provokativní soubor parafrází klasiky ruské literatury od autora kultovního komiksu Rudo.
Dostojevzki, Tolsztoi, Toorgenef jsou laciné náhražky trvalých literárních hodnot pro lidi, kteří si nemohou dovolit číst skutečnou, čtenářsky náročnou ruskou klasiku. Hlavně v odlehlých vesnicích v pohraničí se poměrně často setkáte s lidmi, kteří mají na poličce nějakého „Čehova“ a domnívají se, že když si přečetli tyto laciné slátaniny, jsou kompetentní zasvěceně diskutovat o velkých tématech ruské klasiky, jako je Bůh, láska, nesmrtelnost, zločin, trest a smrt. S lidmi odchovanými na takových laciných kopiích ruské klasiky, neboli – jak ji novináři nedávno nazvali ruzké klaziky – se potom těžko diskutuje o velkých otázkách bytí, protože ruzká klazika sice na první pohled výběrem témat, postav a prostředí připomíná Dostojevského, Tolstého či Turgeněva, ale její hodnoty přestávají být aktuální už po druhém přečtení.
Původní slovenské vydání vyhrálo anketu Kniha roku 2017 slovenského týdeníku Pravda a získalo Cenu čtenářů Anasoft litera. Ze slovenského originálu přeložil Ondřej Kavalír, linorytové ilustrace Palo Čejka, grafická úprava Juraj Horváth.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel Majling (*1980) je slovenský dramatik a spisovatel. Narodil se ve středoslovenské Revúci. Absolvent VŠMU. Na svém kontě má spolupráci s divadlem Andreja Bagara v Nitře, se Slovenským národním divadlem v Bratislavě a Dejvickým divadlem v Praze. V nakladatelství Labyrint mu česky vyšel dnes již kultovní komiks Rudo (2014, slovensky 2019), který obdržel cenu Muriel za nejlepší překladový komiks roku. Jako prozaik debutoval povídkovou sbírkou Ruzká klazika (2017, česky 2018), která byla nominována na cenu Anasoft Litera a zároveň získala cenu v soutěži Nejkrásnější knihy České republiky. Autorovým zatím posledním knižním počinem je komiks Zóna (2018, česky 2020).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087260937
Autor
Daniel Majling
Kód zboží
183243
Počet stránek
116
Rozměry
14 x 139 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Joachim Dvořák - Labyrint
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let