Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hrdinové ve člunu

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Podmanivý příběh o týmu americké osmiveslice složeném z dřevorubců, dělníků a farmářů, který navzdory všem a všemu zvítězil na olympiádě 1936 v Berlíně nad německou posádkou. Kniha o lásce, válce, přátelství, naději, pokoře i neuvěřitelné vůli dotáhnout svůj sen do cíle.
Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen – smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea, uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky…
Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Navzdory velmi skromným poměrům se dokázali vypracovat a nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel James Brown (*1951) – americký historik, autor příběhů o významných osobnostech 19. a 20. století. Jeho knihy jsou jedinečné tím, že všechny údaje, které v nich Brown uvádí, jsou podloženy odbornou literaturou a archivními materiály, a přesto zůstávají čtivými, nesmírně působivými ságami. Brown studoval historii a anglický jazyk na univerzitách v Berkeley a v Los Angeles. Byl učitelem tvůrčího psaní na univerzitách v San José a ve Stanfordu, později pracoval jako redaktor a technický dokumentarista. Nyní žije se ženou a dvěma dcerami na venkově, v Redmondu nedaleko Seattlu ve státě Washington a plně se věnuje psaní. Jeho cílem je pečlivě a s maximální věrností oživovat inspirativní a poutavé příběhy nedávné historie.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024369877
Autor
Daniel James Brown
Kód zboží
181252
Počet stránek
472
Rozměry
44 x 155 x 211
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč