Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hrdinové ve člunu

Anotace

Podmanivý příběh o týmu americké osmiveslice složeném z dřevorubců, dělníků a farmářů, který navzdory všem a všemu zvítězil na olympiádě 1936 v Berlíně nad německou posádkou. Kniha o lásce, válce, přátelství, naději, pokoře i neuvěřitelné vůli dotáhnout svůj sen do cíle.
Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen – smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea, uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky…
Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Navzdory velmi skromným poměrům se dokázali vypracovat a nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel James Brown (*1951) – americký historik, autor příběhů o významných osobnostech 19. a 20. století. Jeho knihy jsou jedinečné tím, že všechny údaje, které v nich Brown uvádí, jsou podloženy odbornou literaturou a archivními materiály, a přesto zůstávají čtivými, nesmírně působivými ságami. Brown studoval historii a anglický jazyk na univerzitách v Berkeley a v Los Angeles. Byl učitelem tvůrčího psaní na univerzitách v San José a ve Stanfordu, později pracoval jako redaktor a technický dokumentarista. Nyní žije se ženou a dvěma dcerami na venkově, v Redmondu nedaleko Seattlu ve státě Washington a plně se věnuje psaní. Jeho cílem je pečlivě a s maximální věrností oživovat inspirativní a poutavé příběhy nedávné historie.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024369877
Autor
Daniel James Brown
Kód zboží
181252
Počet stránek
472
Rozměry
44 x 155 x 211
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let