Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Trnitá sklizeň

Anotace

Šokující tajemství ze zákulisí jedné americké značky. 
Svět obletí děsivá fotografie mladé dívky, která se pokusila skokem z okna přežít strašlivý požár oděvní továrny v Bangladéši, kde pracovala. Přes ústa měla jako ochranu dětské kalhoty s logem jednoho z největších maloobchodních řetězců v USA: Presto Omnishops Corporation.
Tragický osud děvčete tak svedl dohromady vysoce postaveného manažera oděvní firmy presto, který se rozhodl inkognito bojovat proti nelidským podmínkám zaměstnanců v továrnách, a novináře hledajícího vykoupení. Jejich společným cílem je získat soudní spravedlnost a odškodnění pro poškozené. Postupně tak odkrývají příběhy obyčejných lidí, Sonii, Jashela a Alyi, ze kterých mrazí, protože jsou obětmi moderního otroctví, které s sebou nese sexuální zneužívání, finanční vydírání, nedodržování bezpečnostních předpisů v továrnách a mnohá dalších příkoří, která musejí za příslibem práce snášet dělníci v Bangladéši, Malajsii nebo Jordánsku.
Román Trnitá sklizeň je příběhem globálního vyspělého módního průmyslu, kdy na jedné straně stojí konzumní společnost lačnící po nových módních trendech společně s akcionáři nadnárodních firem jako je Presto, a na druhé straně pak rozvojový svět, tlačený neustále se rozšiřující poptávkou k vyšším výkonům a levnější výrobě za cenu nelidských podmínek pro lidi ve fabrikách vyrábějících produkty pro západní korporace.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Corban Addison (*1979) je americký spisovatel. Vystudoval práva a inženýrství na University of Virginia a California Polytechnic State University, Sain Luis Obispo. Psaní je Addisonovou vášní již od 15 let. Jeho prvotinami byly eseje, úvahy a reportáže, ale nejvíce si oblíbil fikci. Kromě psaní patří mezi autorovy záliby také cestování. V létě roku 2008 mu manželka vnukla nápad, že by mohl psát knihy na téma globálního obchodu s lidmi. A tak vycestoval do Indie či Evropy a ponořil se do světa novodobého otroctví. Trávil čas s odborníky a aktivisty v této oblasti, tajně navštěvoval nevěstince v Bombaji. Nasbíranými zkušenostmi a poznatky jsou inspirovány jeho knihy.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075461889
Autor
Corban Addison
Kód zboží
178513
Počet stránek
400
Rozměry
216 x 148 x 35
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč