Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vnitřní záležitosti

Anotace

Jedenáct povídek Connie Willisové, doslova zavalených řadou literárních ocenění, vám přináší překvapivé příběhy, v nichž se z nemožného stává možné a z možného nemožné. Je přece téměř nepředstavitelné, že by z Ameriky zmizely obytné vozy. Myslíte, že mimozemšťané podléhají pozemské módě? Že jsou schopni pochopit naši hudbu? Čtenářky by jistě ocenily možnost řídit svůj hormonální cyklus – v této knize to jde. Metro považujeme za běžný způsob dopravy ve městech řadící se k vymoženostem moderní doby, ale první tunely v Londýně byly vyhloubeny v polovině 19. století. Nepodobají se tak trochu Altamiře nebo Býčí skále?

Sbírka zahrnuje nejznámější kratší práce z autorčiny bohaté literární kariéry, od povídek, s nimiž si rychle vybudovala jméno jedné z nejvýraznějších představitelek moderní fikce, až po vyspělá díla po všech stránkách vyzrálé a všeobecně uznávané spisovatelky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Connie Willisová (*1945), vlastním jménem Constance Elaine Trimmer Willis. Dříve učitelka, nyní spisovatelka. První povídku publikovala v roce 1971, ale teprve v 80. letech získala věhlas všestranné a kvalitní autorky povídek, publikovaných zejména v časopisu Isaac Asimov's SF Magazine. Povídka s tematikou cest v čase Fire Watch (Požární hlídka, 1982) získala Huga a Nebulu, postkatastrofická povídka A Letter from the Clearys (Dopis od Clearyových, 1982; č. jako Dopis od Kláry, in: Hvězdy jako bozi, 1993) obdržela Nebulu, znovu obě ceny získala povídka The Last of the Winnebagos (Poslední z Winnebagů, 1988), humorná povídka parodující atmosféru vědeckých konferencí At the Rialto (V Rialtu, 1989) byla oceněna Nebulou a povídka Even the Queen (Sama královna, 1992) Hugem. Dosud vyšly dvě sbírky povídek – Fire Watch (Požární hlídka, 1985) a Impossible Things (Nemožné věci, 1994). Č. vyšly povídky v antologiích To nejlepší ze science fiction. První reprezentativní ročenka (1993) a Alien sex (1994). Společně s Cynthií Feliceovou (1942) napsala dva nepříliš výrazné SF romány Water Witch (Vodní čarodějka, 1982) a Light Raid (Jízda nalehko, 1989). Mimořádný kritický ohlas zaznamenal její první samostatný román Lincoln’s Dreams (Lincolnovy sny, 1987) s motivem psychického spojení s minulostí, konkrétně s dobou války Severu proti Jihu. Posun v čase do minulosti, tentokrát do morem stiženého středověku, je tématem rovněž úspěšného a Hugem oceněného románu Doomsday Book (Kniha soudného dne, 1992). W. je talentovaná spisovatelka, schopná napsat lehkou humoresku stejně jako procítěné drama; v současné době je zřejmě nejpopulárnější ženskou SF autorkou střední generace.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073876739
Autor
Connie Willisová
Kód zboží
173310
Počet stránek
392
Rozměry
211 x 154 x 27
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč