Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Slyším tě všude

Anotace

Svižně napsaný příběh s prvky sci-fi od známé autorky Connie Willisové se odehrává v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě i neustálému vylepšování technologií podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého. Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala. Od té chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe. Uznávaná autorka sci-fi brilantně namíchala příběh, který spojuje to nejlepší z napínavé detektivky a romantické komedie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Connie Willisová (*1945), vlastním jménem Constance Elaine Trimmer Willisová, je v současné době zřejmě nejpopulárnější americkou sci-fi autorkou střední generace. Původním povoláním učitelka publikovala svou první povídku v roce 1971, ale prosadila se až v roce 1982, kdy za své dvě povídky obdržela ceny Hugo a Nebula. Od té doby nasbírala za svou tvorbu řadu ocenění, například sedm cen Nebula, jedenáct cen Hugo, titul velmistryně SFWA, organizace amerických spisovatelů sci-fi a fantasy, a byla uvedena do Síně slávy v rámci žánru sci-fi. Mimořádný kritický ohlas zaznamenal její první samostatný román Lincoln’s Dreams (Lincolnovy sny, 1987) s motivem psychického spojení s minulostí, konkrétně s dobou války Severu proti Jihu. Česky z jejích mnoha titulů vyšel Hugem oceněný román Kniha posledního dne (2012), který je postaven také na tématu cestování časem do minulosti, tentokrát do morem stiženého středověku, dále román o zkoumání života po životě I když půjdu roklí šeré smrti (2003), příběh z historického Londýna …o psu nemluvě (2012) a soubor povídek Vnitřní záležitosti (2013). Řada povídek jí v češtině vyšla i v antologiích. Pro autorku je typický čtivý, svěží styl a sympatičtí hrdinové, kteří v rámci výjimečných situací odvážně a cílevědomě řeší problémy, před nimiž se ocitnou. Willisová je talentovaná spisovatelka, schopná napsat lehkou humoresku stejně jako procítěné drama. Connie Willisová žije v Coloradu se svým manželem, profesorem fyziky, dvěma kočkami a buldokem Bunterem. Mají dospělou dceru Cordelii.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073595166
Autor
Connie Willisová
Kód zboží
177570
Počet stránek
504
Rozměry
205 x 135 x 50
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč