Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

O kocourovi, který přišel na Vánoce

Anotace

Tato knížka je skromným dárkem pro všechny ty, kteří se doma s velkou láskou a osobní obětavostí starají o opuštěná zvířata a berou tak na sebe břemeno odpovědnosti, kterou má každá humánní a civilizovaná společnost mít za všechna svoje slabá a opuštěná stvoření, lidská i mimolidská. Je autobiografickým příběhem dvou bytostí, které vázalo krásné přátelství a jedinečné pouto, jež se může vytvořit mezi člověkem a zvířetem.
Autor Cleveland Amory svérázným, sarkasmem nabitým  humorem s příměsí filozofického zamyšlení, píše o svém soužití s kocourem Polar Bearem, kterého právě na Štědrý večer zachránil v jedné ze zapadlých ulic New Yorku a vzal ho k sobě domů.
Z názvu knížky by se mohlo soudit, že je určena především dětem. Není tomu tak; knížka byla původně napsána pro dospělé. Samozřejmě i děti v ní najdou pobavení poučení a při vrozené lásce ke zvířatům je asi víc než dospělé dojme osud kocoura, který, podobně jako všechna ostatní toulavá a opuštěná zvířata, v životě nepoznal nic jiného než hlad, bolest a strach, dokud se nesetkal s laskavým dotykem ruky člověka, který ho zachránil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cleveland Amory (1917-1998), autor této knížky, byl neobyčejný člověk – vzdělaný, moudrý a navíc nadaný těžko napodobitelným humorem, kterým byli obdarováni čtenáři jeho knih a všichni ti, se kterými pracoval nebo se jen na chvíli setkal. Byl známým literárním kritikem a autorem řady knih a esejí v oblasti společenských věd. Zvláště mezi ochránci zvířat je znám jako neohrožený zastánce práv zvířat, spoluzakladatel jedné z největších organizací pro ochranu zvířat a zakladatel největšího útulku pro opuštěná a týraná zvířata ve Spojených státech. Říkáme-li, že byl člověkem neobyčejným, máme na mysli jednu důležitou vlastnost, které se mnohým vzdělaným a dokonce i moudrým lidem nedostává nebo jim chybí úplně; je to hluboká úcta ke všem živým tvorům bez rozdílu, tedy k lidem i stvořením mimolidským. Z lásky ke zvířatům a soucitu s jejich utrpením se Amory stal vegetariánem a je pro nás příkladem člověka, který dokázal žít v souladu se svým svědomím, svým jednáním nepůsobit utrpení ostatním živým tvorům, chránit je před krutostí lidí a být vždy připraven za ně promluvit. Často říkával: jsme to my, kteří musíme mluvit za ty, kteří za sebe promluvit nemohou!


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072522743
Autor
Claveland Amory
Kód zboží
182152
Počet stránek
228
Rozměry
18 x 150 x 214
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč