Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Magické houby v náboženství a alchymii

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Z nesčíslných druhů halucinogenních hub, jež rostou v České republice, jich je jen několik psychoaktivních a z nich nejznámější a nejvyhledávanější jsou: lysohlávka kopinatá, lysohlávka česká a muchomůrka červená.
Méně se ví o tom, že muchomůrku červenou znali už lidé těch nejstarších civilizací na světě. Každého, kdo se zajímá o změněné stavy vědomí vyvolané psychedelickými látkami a zároveň i o světovou mytologii, jistě předložená "etnomykologická" kniha potěší.
Její autor, Američan Clark Heinrich (nar. 1945), se věnuje etnobotanice již od roku 1974, žije v hornaté části pacifického pobřeží střední Kalifornie a léta strávil také studiem jógy, mytologie, Jungovy analytické psychologie a západní mystiky. Ve své rozhodně pozoruhodné a bohatě ilustrované knize "Magické houby v náboženství a alchymii" (Magic Mushrooms in Religion and Alchemy, 2002) navazuje na své starší výzkumy a poodhaluje tajemství duchovního spojení s Bohem či božskou podstatou vlivem psychoaktivních hub, především muchomůrky červené.
Přesvědčivě ukazuje, že tato „magická houba“ hrála nesmírně důležitou roli v mnoha světových náboženstvích – navozovala náboženské vize. Popisuje, jak se v dávných civilizacích využívalo silného psychedelického účinku muchomůrky v tajných obřadech, jimiž se navozoval změněný stav vědomí, a jak se hinduistické symboly této houby dokonale shodují se symboly, s nimiž se setkáváme v ranném judaismu, křesťanství, v alchymii i v legendách o svatém grálu. Autor je přesvědčen, že proslulý kámen mudrců není ničím jiným než metaforou muchomůrky červené… Mochomůrka červená ovlivnila podle Clarka Heinricha klíčovým způsobem učení o Bohu v mnoha světových náboženských tradicích a kulturách.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072548354
Autor
Clark Heinrich
Kód zboží
184543
Počet stránek
288
Rozměry
23 x 163 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2006
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let