00 Kč

V košíku zatím nic není

Procházet doporučené produkty

Způsoby doručení

  • Česká pošta Česká pošta - Balík do ruky 99 Kč
  • Česká pošta Česká pošta - Balíkovna79 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Doručení domů 99 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Výdejní místa 69 Kč

Vánoční TO-DO list aneb, jak se z toho nezbláznit

Vytvořte si seznam úkolů a užívejte si předvánoční čas naplno! Máme pro vás pár tipů, které ve vašem seznamu nesmí chybět!
Blíží se nejkrásnější čas roku – Vánoce! Abychom mohli plně vychutnat tu správnou vánoční atmosféru a eliminovat stres spojený s přípravami, není nic lepšího než si vytvořit Vánoční TO-DO list - neboli seznam úkolů, které chceme splnit. Máme pro vás pár tipů, které by ve vašem seznamu rozhodně neměly chybět. Připraveni? Začneme!

1. Dekorace

Já nevím jak vy, ale já zdobím byt již začátkem prosince. Přivolávám tak, blížící se Vánoce a zároveň to vytvoří takové to "útulno". Nezapomeňte si pořídit adventní veněc, ať už koupený nebo vlastnoručně vyrobený. Pořiďte si vánoční stromeček a zavěste jmelí.

2. Pečení cukroví 

Patříte mezi ty, kteří začínají péct již začátkem listopadu, nebo začínáte dva týdny před Vánocemi? A vlastně je to úplně jedno. Hlavní je, že si užijete čas strávený při pečení tradičních druhů cukroví a užijete si tu vůni linoucí se z trouby po celém domě, Napiště si, jaké cukroví plánujete péct, ideálně kdy a kolik druhů. Budete tak mít o tom přehled a nebudete zmatkovat, co a kdy péct. Péct cukroví může být i skvělou aktivitou na strávení času s dětmi nebo s rodinou.

3. Dárky

Přemýšlíte, čím udělat radost vašim nejbližším? Teď je ten ideální čas, začít shánět dárečky pro vaše nejbližší, pokud jste ještě nezačali. Mějte na paměti, že Vánoce jsou hlavně o rodině, setkání s nejbližšími a vánoční pohodě. Ačkoliv tato doba může být uspěchaná a ovlivněná médii je důležité si uvědomit, že hlavní je zpomalit a užít si tento kouzelný čas s rodinou. Proto nemusíme Vánoce zbytečně stresovat a vymýšlet kupu dárků.

4. Vánoční trhy

Vánoční stromek, vůně skořice a svařáku nebo vánoční koledy.. to vše se mi vybaví, když si představím vánoční trhy? A co vy? Už jste se byli podívat na trhy, které se pořádají ve vašem okolí? Je to skvělá aktivita, která vás naladí na vánoční atmosféru. Nádherné vánoční trhy jsou například v Praze, Českých Budejovicích, Olomouci nebo v Brně Pokud se chystáte na trhy do zahraničí, určitě byste neměli vynechat - Drážďany, Vídeň, Krakow nebo Budapešť. 

5. Vánoční pohádky 

Kdo by nemiloval  pohádky a filmy. Nezapomeňte si během adventu pustit vaše oblibené pohádky, ať už animované nebo hrané, které vás naladí na Vánoce a budete se na ně více těšit. Z českých pohádek musíme zmínit například - Tři oříšky pro popelku, Pyšná princezna, Princ a Večernice nebo Dařbuján a Pandrhola. Pokud preferujete animované pohádky, mohly by se vám líbít například tyto - Ledové království, Claus, Polární expres nebo Vánoční koleda. Z filmů nesmí chybět Sám doma, Pelíšky, Prázdniny, Láska nebeská, Krakonoš a lyžnící nebo Budiž světlo. Máte oblíbenou pohádku nebo film, který nesmíte na Vánoce vynechat?


6. Pomáhat druhým

Kdy jindy než na Vánoce bychom měli pomoct druhým. Ať se jedná o děti nebo zvířátka. Můžete udělat dobrý skutek a nakoupit do psích útulků krmení nebo finančně přispět. Pokud máte staré dětské oblečení, které už nevyužijete nebo dětské hračky, můžete je zanést do dětských domovů. V tomto období se pořádají různé sbírky pro veřejnost, zkuste se podívat po té nejbližší od vás. Pokud máte ve vašem okolí les nebo pole, můžete přinést krmení pro zvířata, která zde žijí. Pozor ale na to, čím chcete zvířata krmit, ne vše je pro ně prospěšné. 

7. Vánoční úklid

Než se ponoříme do vánočního shonu, je dobré mít pořádek doma. Věnujte čas úklidu a organizaci prostoru. Můžete vyčistit skříně, provětrat prostory a připravit místo pro vánoční dekorace. Uspořádání věcí vám také pomůže lépe vidět, co již máte a co je třeba koupit.

8. Vánoční hry a aktivity

Naplánujte si rodinné hry a aktivity, které vás naladí na vánoční atmosféru. Můžete si zorganizovat večer deskových her nebo odpoledne venkovních aktivit, jako je bruslení. Pokud máte štěstí a sníh napadl, můžete si užít také bobování nebo stavění sněhuláka. Tato zábava posílí rodinné pouto a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky.

9. Vánoční tradice

Zvyky a tradice jsou nedílnou součástí Vánoc. Mezi nejčastější zvyky a tradice patří rozkrojené jablíčko, lití olova, pouštění lodiček, házení střevíce nebo zlaté prasátko (na toto téma, připravujeme samostatný článek). Mezi naše rodinné tradice patří chodit na Štědrý den na hřbitov a zapálit svíčku našim miovaným.
Zpět nahoru