00 Kč

V košíku zatím nic není

Procházet doporučené produkty

Způsoby doručení

  • Česká pošta Česká pošta - Balík do ruky 99 Kč
  • Česká pošta Česká pošta - Balíkovna79 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Doručení domů 99 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Výdejní místa 69 Kč
  • Knižní tipy

Svíčky, čaj a knihy: Podzimní must have pro knihomoly!

Podzim je obdobím, kdy se příroda obléká do svého nejkrásnějšího šatu, a kdy chladné, deštivé večery lákají k odpočinku doma. Máme pro vás několik tipů na knihy, které si určitě budete chtít přečíst právě teď, v této podzimní sezóně.
Milujete také podzimní, sychravé počasí? Začíná to být pro mnoho milovníků knih oblíbeným obdobím. Je to doba, kdy se konečně můžeme ponořit do našich oblíbených příběhů a prožít tak nespočet životů a dobrodružství, které nám knihy umožňují. Když přemýšlím o svých nejoblíbenějších věcech na podzim, patří sem svíčky, dýňový koláč, vůně skořice a samozřejmě knihy. Podívejme se na pár tipů na knihy, které stojí za to přečíst právě na podzim.
 

To přichází děsy - Aleš Novotný

Lidé udělají cokoliv, aby zachránili sebe i své milované. Některá tajemství jsou však příliš temná i pro tento svět.

Píše se rok 1996. Simon se po sebevraždě svého otce stává obětí dlouhodobé a velmi kruté šikany. O dvacet let později je nalezeno tělo mladého muže. Jeho smrtí se však kolotoč drastických událostí teprve roztáčí. Mrtvých bude nejspíš víc. Případu se ujímá kapitán Šenkýř. Ostřílený kriminalista nejdřív potřebuje zjistit, kdo za vraždami stojí a zda je mezi nimi spojitost. To, co odhalí vyrazí dech nejen jemu.

Dechberoucí, kriminální thriller od mladého českého autora, při jehož čtení vás bude mrazit v zádech. 


Lež vedle mě - Gregg Oslen 

Adam a Sophie Warnerovi přijíždějí se svou tříletou dcerou strávit prodloužený vikend na pobřeží přírodní rezervace Hood Canal. Krásné chatky přímo u vody, dokonalé místo přímo stvořené k rodinnému víkendu.Nicméně rodinný víkend se velmi rychlemůže změnit v horor.

Hned druhý den ráno, vezme Adam dceru na loď. Jenže když jsou daleko od břehu, ozve se výkřik a oni sledují, jak Sophii přímo u chatky přepadl cizinec a táhne ji pryč. Únos měl další svědky a ti mají co skrývat. Adamovou záchranou se stává jeho dávná přítelkyně z mladí, místní policejní vyšetřovatelka Lee Husemannová.

Zatímco Lee dává dohromady jednotlivé dílky matoucí skládačky, Adamova paranoia roste a životy všech aktérů se nečekaným způsobem proplétají v jeden znepokojivý obraz, ve kterém nic nemusí být, jak to na první pohled vypadá. Zdá se totiž, že všichni mají co skrývat. Před cizími lidmi, ale především před těmi, vedle nichž každý večer uléhají do postele.

Pařížská knihovna - Janet Skeslien Charlesová

Příběh vás zavede skrze životní osudy Odile do Paříže na konci 30. let, v nelehké době nacistické okupace a následně do Montany na sklonku studené války, kde se prolíná s životem Lily, dívky z amerického maloměsta. Obě ženy spojí láska ke knihám, čtení a francouzštině, které jsou nejen klíčem k jejich podivuhodnému přátelství, ale i k celému románu. Ani jedna z nich z počátku netuší, že mají společného mnohem víc, než se na první pohled zdá. 

Janet Skeslien Charles v knize 'Pařížská knihovna' vychází ze skutečných událostí v Americké knihovně v Paříži. Tento román je pro ty, kteří milují Paříž, knihy a válečné téma

Šepot papíru a inkoustu - Lindsay Harrelová


Tři ženy, jež napříč časem spojuje vášeň pro příběhy, bojují se společenskými konvencemi, sní své sny o šťastné budoucnosti a doufají, že jejich životy naplní láska.

Sophie Barrettová je terapeutka, která se potřebuje vzpamatovat z tragické smrti snoubence, a proto odjíždí do anglického Cornwallu, kde se setkává s Ginny Roseovou, snažící se udržet nad vodou malé knihkupectví. Podaří se jim společnými silami překonat nepřízeň osudu a rozluštit záhadu tajemného zápisníku, v němž svůj život a své touhy před sto padesáti lety popsala záhadná Emily? A podaří se jim najít lásku?

Milé dítě - Romy Hausmannová

Jako první tip pro vás máme thriller s názvem "Milé Dítě", který vypráví o tom, jak únosce a vrah unesl 23letou ženu a čtrnáct let ji držel zamčenou v chatě bez oken uprostřed lesa. V tomto vězení porodila dvě děti. Každý den v této rodině probíhá podle přesného plánu: jídlo, chození na záchod - všechno je přísně řízeno. Večer zpívá svým dětem písničky na dobrou noc, ve dne vyučuje.Otec se stará o svou rodinu a chrání ji před světem tam venku.A nikdo mu nemůže jeho ženu a děti vzít, protože nikdo neví, kde jsou...

 Knižní předloha k seriálu „Milé dítě“ - mysteriózní thrillerové minisérii z produkce platformy NETFLIX.  Chci nakupovat
Zpět nahoru