00 Kč

V košíku zatím nic není

Procházet doporučené produkty

Způsoby doručení

  • Česká pošta Česká pošta - Balík do ruky 99 Kč
  • Česká pošta Česká pošta - Balíkovna79 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Doručení domů 99 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Výdejní místa 69 Kč

Jak v roce 2024 začít víc číst

Máme pro vás rady a tipy, jak letos více číst!
Nový rok je ideální doba k novým začátkům a výzvám. Pokud jste si dali předsevzetí, že byste chtěli více číst v tomto článku vám poradíme, jak na to. Máme pro vás sedm doporučení, jak čtení více zařadit do svých všedních dní tak, abyste si na konci roku mohli říct, že tenhle byl opravdu čtenářsky úspěšný.

1. Jaký je Váš cíl 

Než začnete, zeptejte se sami sebe, proč chcete více číst. Někteří hledají únik z reality, jiní si chtěji rozšířit znalosti a jiní čtou prostě pro potěšení. Bez ohledu na důvod je klíčové si stanovit cíl, který vás bude motivovat a naplňovat.

2. Čtěte to, co vás baví

Pamatujte, že čtení by mělo být potěšením.Vyberte si knihy, které vás baví, a dejte prostor radosti a objevování v rámci svého čtenářského repertoáru. Naše knihkupectví nabízí široký výběr žánrů a titulů, takže můžete snadno najít knihy, které vám budou přinášet potěšení a inspiraci.Někdy může trvat chvíli, než najdete "tu pravou" knihu. Nenechte se odradit, pokud nějaký titul nevyhovuje vašim očekáváním. Každý čtenář má své vlastní preference, a hledání těch správných knih může být součástí samotného čtecího dobrodružství.

3. Mějte rozečtenou jen jednu knihu

Znáte to... Máte rozečtenou knihu, která vás přestane bavit, a tak začnete číst další a další a pak úplně zapomenete na tu první rozečtenou knihu, která vám leží někde po pokoji. Tento cyklus se může opakovat až do té míry, že váš noční stolek se stane hřbitovem polovičně přečtených knih. Ale co kdybyste zkusili mít rozečtenou jen jednu knihu? Soustředit se na jedinou knihu umožňuje intenzivnější a soustředěnější čtenářský zážitek.

4. Mějte knihu neustále u sebe

Mít knihu neustále u sebe umožňuje využívat prázdné chvíle ve vašem dni. Můžete si přečíst pár stránek během čekání na autobus, ve frontě v obchodě nebo při krátké přestávce během pracovního dne. Mít knihu neustále po ruce může být také prostředkem k úniku od stresu a napětí. Když máte možnost se ponořit do dobré knihy, můžete na chvíli zapomenout na každodenní starosti.

5. Udělejte si ze čtení hru

Mnohým čtenářům pomáhá, když si zapisují svůj pokrok, vytvářejí záznamy o myšlenkách z knih a stanovují si výzvy ohledně počtu přečtených knih. Abychom udrželi setrvačnost v čtení, je klíčové mít vždy připravenou další knihu. Místo abyste čekali na konci jednoho příběhu, připravte si dopředu seznam knih, které máte v úmyslu přečíst.. Přidejte knihy doporučené od kamarádů a rodiny. Zajděte do knihkupectví a podívejte se, co vás zaujme. Můžete si pořídit čtenářský deník, kam si budete zaznamenávat přečtené knihy, vaše myšlenky a nápady. 
 

6. Každý řádek se počítá

Žijeme v uspěchané době, kdy čas mnohdy působí jako luxus a přesto, že bychom chtěli, nemáme vždy možnost zcela ponořit se do oblíbené knihy. A přesto existují chvíle v našem běžném dni, které můžeme využít k tomu, abychom si zkrátili čas čtením. Místa, kde se dá číst, jsou vlastně všude kolem nás.

Můžete si naplánovat krátkou čtenářskou pauzu během oběda nebo si přečíst pár odstavců při ranní nebo odpolední kávě. Cesta do práce či školy může být skvělou příležitostí k poslechu audioknih nebo ke čtení na chytrém telefonu. I krátké čekání na autobusové zastávce může být dobrou chvílí na prolistování stránek. Pamatujte, že každý řádek se počítá. 

 

7. Odložte telefon

Určitě to znáte také – jdete se na chvilku podívat na sociální sítě, co je nového, a najednou zjistíte, že tam ztrácíte půl hodiny svého času. Jestliže tuto půl hodinu vyměníte za čtení, přinese vám to spoustu benefitů, jako je odpočinek, obohacení o nové poznatky a informace, nebo únik z reality. Takže odložte telefon stranou a dovolte knihám dát šanci.
 
Zpět nahoru