00 Kč

V košíku zatím nic není

Procházet doporučené produkty

Způsoby doručení

  • Česká pošta Česká pošta - Balík do ruky 99 Kč
  • Česká pošta Česká pošta - Balíkovna79 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Doručení domů 99 Kč
  • Zásilkovna Zásilkovna - Výdejní místa 69 Kč

10 míst, kde nejraději čteme

Každý má své oblíbené místo, kde si odpočine u knihy. Dnes se podíváme na tipy na místa, která jsou ideální na čtení a která nejčastěji využíváme.
Také pro vás nastává ten nejlepší okamžik dne, kdy si konečně můžete sednout a ponořit se do své rozečtené knihy? Patřím k těm, kteří potřebují mít na čtení klid a nejsou rušeni například auty, lidmi na ulici nebo v MHD... Potřebuji mít klid a ticho, jinak se nedokážu soustředit na příběh. Pak tu máme druhou skupinu knihomolů, kteří zase čtou ve škole, v práci, MHD nebo v kavárně a je jim to jedno, že je všude ruch.Do jaké skupiny patříte vy? Dnes se zaměříme na nejčastější místa, která jsou ideální pro čtení knih, kde nejraději trávíme čas s knihou a také, kde nejčastěji vidíme někoho s knihou v ruce.

1. V Posteli

Také patříte mezi ty, kteří neusnou bez toho, aniž by nepřečetli alespoň pár řádek? Je vědecky dokázáno, že čtení knih před spaním napomáhá k rychlejšímu usínání. To ale platí jen v případech, kdy nečtete knihu do 2-3 do rána!

2. Ve vaně

Určitě to známe všichni. Máme za sebou náročný den a těšíme se, až si napustíme horkou vanu s pořádnou čepicí pěny a s knihou v ruce. Je to skvělý způsob, jak si nejen tělo i mysl odpočinou a na chvíli se odprostit od běžných povinností a starostí. Je to také váš oblíbený rituál, nebo se bojíte, že byste knihu upustili nebo pocákali vodou?

3. Oblíbené místečko

Máte také doma místo, kde nejraději čtete? Já mám například oblíbený pravý roh naší pohovky. :D Hezky si vystelu opěradlo polštáři a přikryju se oblíbenou dekou. Někdo zase může preferovat oblíbené křeslo, sedací vak, houpací síť nebo dokonce okenní parapet. Můj sen je mít takový výklenek, kde bych si mohla vybudovat svůj čtenářský koutek s křeslem, spoustu polštářů a vychutnávala si hrnek horké kávy s knihou v ruce... tak třeba jednou. :) 

4. V kavárně

Vůně kávy, pohodlné sedačky a vynikající zákusky - to všechno nás láká ke krátkému útěku do nejbližší útulné kavárny, kde si můžeme odpočinout od denního shonu. V kavárně se nám nabízí nejen lahodná káva, ale i atmosféra plná příjemného ruchu – cinkání skleniček, obsluha, která s úsměvem přijímá objednávky a zákazníci, kteří si povídají nebo se ponořují do práce s notebooky. Tato dynamika vytváří ideální kulisu pro čtení knihy, kde se slova snoubí s každodenním životem a tvoří neopakovatelnou melodii útulné kavárny.

5. Práce/škola

Nemělo by se to, to je jasné. Ale pojďme být upřímní, kdo z nás to nikdy neudělal? Někdy je prostě náročné udržet pozornost u nudného přednášejícího, když ten skvělý příběh ve vaší tašce dosahuje vrcholu napětí. V práci, například během obědové pauzy, můžeme využít kratičký okamžik klidu a ponořit se do několika stránek.

6. V přírodě

Na jaře nebo v létě nás krásné počasí přímo svádí k tomu, abychom si šli číst ven do přírody. Můžeme si lehnout na měkkou deku, zaujmout místo na útulné lavičce v parku nebo se jednoduše opřít o strom a ponořit se do stránek knihy, zatímco nás hřejí sluneční paprsky.

7. Na toaletě

Ano, někteří jedinci si volí jako své útočiště pro četbu výhradně toaletu, kde si krátí čas. Namísto čtení obalů od čistících prostředků nebo pohledu na mobilní telefon si s sebou berou knihu. Tato praktika se často objevuje u rodičů na mateřské dovolené, kteří na jediném místě doma najdou chvíli klidu, nebo u tatínků, kteří touží odpočinout si od domácího shonu. Mě osobně se toto čtecí místo příliš nezamlouvá, ale když to někomu vyhovuje...

8. Knihovna

Samozřejmě musíme zmínit klasické a velmi oblíbené místo na čtení knih, a to je knihovna. Je to místo, kde najdeme samozřejmě velké množství knih a navíc, jak je známo, v knihovně panuje klid a ticho. Zde se můžeme ponořit do světa literatury bez rušivých elementů a plně se soustředit na každou stránku.

9. V čekárně

Ať už se jedná o čekání u lékaře, na úřadech, na zastávkách nebo na poště - však to určitě všichni znáte a všcihni to nesnášíme. Můžete tento čas využít prospěšně a urychlit si to úmorné čekání čtením knih.

10. V MHD

Cestování a cesta do práce nebo školy bývá často ten největší žrout času. Proč si to tedy nezpříjemnit naší oblíbenou knihou? Samozřejmě ne každý má možnost číst v dopravním prostředku. Někomu může být při koukání dolů do knihy za jízdy špatně, nemluvě o tom, že v zimním období se brzy stmívá, a tudíž je třeba mít k tomu dostatek světla. Pro ty, kdo mají možnost číst během cestování, je kniha skvělým společníkem na krátkých i delších trasách. Zahrnout do svého každodenního rituálu čtení může nejen ušetřit čas, ale také zvýšit radost z každé cesty.

 
Zpět nahoru