Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nefertiti: Sluneční stín

Anotace

Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny. Nefertiti. Legendární královna, jejíž krása díky známé barevné bustě překonala věky. Kdo vlastně byla tato výjimečná žena? Dochované písemnosti a archeologické nálezy napovědí mnohé, ale dokáže vědec nahlédnout přes propast času až do lidských srdcí? Poodhalit tajemství dávných vášní? Každý určitě ne, ale egyptolog Christian Jacq je současně romanopiscem, takže čtenáře čeká neobyčejný příběh. Intriky, nebezpečí, zrádci i spojenci, láska a ohromná vize, která předběhla svou dobu natolik, že musela skončit neúspěchem. Legenda o králi, který si svou vyvolenou našel podle střevíčku, která přetrvala až do moderních pohádek. To všechno v knize najdete. Přijměte tedy pozvání do Achetatonu, Slunečního města, do jeho chrámů, paláců a zahrad a nechte se okouzlit milostným příběhem Achnatona a Nefertiiti, dvojice, jejíž mystické vášnivé spojení změnilo chod dějin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Christian Jacq (*1947) je francouzský egyptolog, archeolog a spisovatel. Už ve třinácti letech propadl dvěma vášním – starému Egyptu a psaní. S psaním začal poměrně záhy, takže v roce 1965, kdy mu bylo osmnáct let, měl na kontě už osm knih. Aby se mohl plně věnovat i své druhé vášni, vystudoval na Sorbonně egyptologii a archeologii. Ve svém díle a bádání se zaměřuje především na vládu Ramesse II., ale i ostatními dějinnými obdobími starého Egypta. Je zakladatelem Ramessova institutu, který se zabývá fotografickou dokumentací Egypta se zaměřením na vykopávky a památky. Je autorem mnoha populárně naučných publikací a historických románů, v nichž dokáže čtivě spojit fakta s literární fikcí. Prvního většího úspěchu dosáhl s knihou Egypťan Champollion (1987). V letech 1995–1997 napsal pentalogii o Ramessovi II., která vyšla ve čtyřiceti pěti zemích. Je ale také autorem tetralogie o Wolfgangu Amadeu Mozartovi.Pod pseudonymy Christopher Carter a J. B. Livingston napsal několik detektivních románů. Již přes čtyřicet z jeho knih vyšlo v českém překladu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594473
Autor
Christian Jacq
Kód zboží
177562
Počet stránek
272
Rozměry
205 x 129 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let