Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Klubko nářků

Anotace

Saramyrské impérium má nového císaře. Tajemný kult Tkalců je stále mocnější a Tkalci rozehrávají poslední dějství své hry, která začala před mnoha staletími nalezením podivného živoucího kamene – sabatitu. Kdo vlastně jsou, oč usilují a jaká síla je sjednocuje? Proč se o dění v Saramyru začínají zajímat bohové a jiné starobylé bytosti a proč si pro své účely vyvolili princeznu císařovnu Luciu tu Erinimu? Mistr vypravěč Chris Wooding splétá další pramen svého příběhu z vláken osudů hrdinů předchozího dílu – Kaiku, Asary, Zaelise – a také zcela nových postav a postaviček. Druhý díl temné fantasy Utkaná cesta opět posouvá žánrové hranice vypravěčství, neotřelé imaginace a bohatého jazyka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris Wooding (*1977) je britský autor fantastiky a knih pro mládež, narozený v Coalville poblíž Leicesteru. Nudný život v bývalém hornickém městečku z něj vychoval vášnivého čtenáře a posléze mu vnukl neodbytnou myšlenku stát se spisovatelem z povolání. Zanechal tedy studií angličtiny a stal se jím v pouhých jedenadvaceti letech. Jako vášnivý cestovatel navštívil Spojené státy, Dálný východ, Jižní Afriku, řadu evropských zemí a zavítal i do Japonska.
Debutový román pro mládež Crashing (1998) napsal ve svých devatenácti, a to při ukončení studia na střední škole a v obavě před nadcházejícími životními změnami, které ho hrozily odloučit od tehdejšího okruhu známých. Dle vlastních slov se jako autor „našel" při psaní gotického hororu The Haunting of Alaizabel Cray (2001), jenž předznamenal odklon od prací určených mládeži směrem k fantastice. Trilogie The Braided Path (Utkaná cesta) je pokusem o originální zpracován tradiční epické fantasy a zároveň vůbec první prací, kterou autor napsal přímo pro dospělé čtenářské publikum. Román Storm Thief (2006) se odehrává ve městě Orokos, jež po celé nedozírné věky pokrývá každý volný prostor na skalnatém ostrově. Měšťané nemají ponětí o tom, co leží za jeho zdmi, a vlastně se o to ani nezajímají. A v srdci metropole se skrývá tajemství, jeho odhalení slibuje právě nalezená mapa.

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073871512
Autor
Chris Wooding
Kód zboží
173308
Počet stránek
490
Rozměry
185 x 118 x 43
Vazba
Lepena
Rok vydání
2008
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč