Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Miloval jsem Ingrid Bergmanovou

Anotace

Hvězda Casablanky, válečný fotograf a milostná aféra, která jim navždy změnila život. Romantické, vášnivé a plné lesku Paříže a Hollywoodu konce 40. let. Milostný příběh, založený na skutečných událostech mezi ikonickou herečkou z filmu Casablanca a slavným fotografem, je příběhem o lásce, ztrátě a posedlosti.
Je březen 1945. Válečný fotograf Robert Capa, proslavený svými fotografiemi ze španělské občanské války i z vylodění Spojenců v Normandii, seskakuje padákem na německé území, aby zdokumentoval postup vítězící americké armády.
Střih. V Graumanově Čínském divadle v Los Angeles se udělují ceny Akademie filmového umění a věd. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon přebírá půvabná herečka Ingrid Bergmanová, manželka zubaře Pettera Lindströma a matka malé dcery.
Střih. O tři měsíce později. Paříž. Setkají se v lobby hotelu Ritz a v momentu, kdy okouzlený Capa nechá pode dveřmi hereččina pokoje pozvání na večeři, začíná milostná aféra jako žádná jiná. Nezávazný flirt přerůstá ve vášnivý vztah, sužovaný komplikovanými charaktery a emocionální zátěží obou protagonistů.
Bohémský Capa nejradši tráví rána čtením ve vaně a odpoledne sázením na dostizích. Jeho bezstarostnost je ale jen fasáda. Uvnitř ho svírají vzpomínky na válku, sebevraždu otce a tragická smrt bývalé milenky, ze které viní sám sebe. V náručí Ingrid hledá spásu, ale předtím musí porazit své démony: závislost na adrenalinu, hazardu a pití – a nutkání zapojit se do další války.
Bergmanová manévruje mezi prohýřenými nocemi ve světlech Paříže a manželstvím bez jiskry ve snaze vyhnout se skandálu, který by mohl nenávratně poškodit její kariéru i reputaci. V zoufalém úsilí být s Capou Ingrid přísahá, že manželství ukončí. Do hry ale vstupují okolnosti, které ani jeden z nich nemůže předvídat…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chris Greenhalgh se narodil v roce 1963 ve Velké Británii, vyrostl v Manchesteru. Po ukončení studia literatury na pět let vyměnil deštivou Anglii za prosluněnou Itálii a Atény. Po návratu si dodělal doktorát a v roce 1992 mu Autorská společnost udělila cenu Erica Gregoryho. Od té doby napsal dva romány, tři básnické sbírky a scénář k filmu Coco Chanel & Igor Stravinský s Madsem Mikkelsenem. Působil jako v Aténách a posléze zástupce internátní školy v anglické Sevenoaks. V současnosti je ředitelem Britské školy v Miláně, kde žije se svou ženou a dvěma syny.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076250574
Autor
Chris Greenhalgh
Kód zboží
184642
Počet stránek
272
Rozměry
28 x 133 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč