Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Sully: Zázrak na řece Hudson

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Fascinující příběh kapitána Chesleyho Sullenbergera, který se stal hrdinou, když se svým letadlem dokázal nouzově přistát na řece Hudson. Knižní předloha filmového hitu. Měl to být rutinní let, jenže se do motoru dostalo hejno ptáků. Nebýt zkušeného kapitána Sullyho dopadlo by vše tragicky. Provedl obtížný manévr a přistál na řece Hudson, uprostřed New Yorku. Na riskantní přistání měl jen tři minuty. Zachránil 155 lidí na palubě, ale i hustě zastavěnou část města. Z letadla vystoupil, až když všichni byli v bezpečí. A přesto se stal předmětem vyšetřování. Sully je inspirativní příběh, ve kterém se zrodil hrdina! Za hrdinské zvládnutí této výjimečné situace odměnili Chesleyho Sullenbergera dva američtí prezidenti, kteří se zrovna v Bílém domě střídali – George Bush mu osobně poděkoval a Barack Obama ho pozval na svou inauguraci.
V knize Jeffreye Zaslowa a Chesleyho Sullenbergera se dozvíte podrobnosti o této mimořádné události i to, proč Sully už rok po nehodě ukončil profesionální kariéru pilota.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chesley Burnett Sullenberger („Sully“) (*1951) je americký dopravní pilot, bezpečnostní expert a vyšetřovatel leteckých nehod z Denvillu v Kalifornii, kterému se dne 15. ledna 2009 podařilo s letadlem Airbus A320 společnosti US Airways (US Airways Flight 1549) nouzově přistát na řece Hudson nedaleko New Yorku a to beze ztrát na životech. Je také mezinárodně uznávaným odborníkem na leteckou bezpečnost a významně se podílí na vývoji nových bezpečnostních standardů v letecké dopravě. Rok po nehodě, v únoru 2010, ohlásil Chesley Sullenberger ukončení své profesionální kariéry pilota a odchod na odpočinek.

Jeffrey Lloyd Zaslow (1958-2012) byl americký spisovatel, novinář a publicista. Ve Spojených státech byl obecně známý a uznávaný  jako autor a spoluautor mnoha bestsellerů jako například Poslední přednáška nebo The Girls from Ames. Studoval tvůrčí psaní na Carnegie Mellon University. Profesionální kariéru začal v roce 1980 v Orlando Sentinel jako dopisovatel pro časopis Florida. Poté pracoval jako redaktor časopisu Wall Street Journal a v letech 1987-2001 jako publicista v Chicagu Sun-Times. Byl dvakrát jmenován National Society of Newspaper Columnists jako nejlepší publicista v novinách s více než stotisícovým nákladem. Obdržel Distinguished Column Writing Award od New York Newspaper Publishers Association . Během práce v Sun-Times získal Zaslow Humanitární cenu Willa Rogerse. Objevil se v televizních programech jako The Tonight Show , The Oprah Winfrey Show , Larry King Live , 60 Minutes , The Today Show a Good Morning America .


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075054142
Autor
Chesley B. Sullenberger , Jeffrey Zaslow
Kód zboží
178812
Počet stránek
368
Rozměry
212 x 155 x 39
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let