Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Jana Eyreová

Anotace

Chtěli z ní vychovat poslušnou ovci. Vyrostla v sebevědomou mladou ženu. 
Vrcholný román čelní představitelky anglické romantické literatury, který se stal jedním z největších děl světové literární klasiky a čtenářsky stále velmi oblíbeným příběhem z viktoriánské éry. 
Jana, hlavní hrdinka románu, nepoznala rodičovskou lásku. Krutí příbuzní ji umístili do sirotčince, kde dívka strávila v nuzných podmínkách deset let, ale získala tu vzdělání. Zavržena rodinou své tety, téměř bez jediné spřízněné duše, ponižována až na samé dno lidské důstojnosti bigotními vychovateli, vyrostla zde v sebevědomou mladou ženu. Jako osmnáctiletá dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra a svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý morous, ale vyučovat jeho dceru, malou Adélku, Janu baví. Proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody její fantazie…

Charlotte Brontëová publikovala svůj první román, Janu Eyrovou, v roce 1847 pod pseudonymem Currer Bell. Během několika týdnů se z knihy stala literární událost. Velkou senzaci způsobilo i příjmení Bell, které se ten rok v literárních kruzích objevilo hned třikrát. Kromě Jany Eyrové se objevilo na obálce románu Na Větrné hůrce, pod nímž se autor podepsal jako Ellis Bell, a konečně i pod Agnes Greyovou, kde bylo uvedeno jméno Acton Bell. Londýn volal po autorech nejčtenějších románů, ale sestry Brontëovy si na vysokou společnost nepotrpěly a hned Charlotte toho byla příkladem. Celý svůj život se věnovala psaní a vyučovaní. Láskou se nechala rozptýlit až ve svých osmatřiceti letech. Provdala se za dlouholetého přítele Arthura Bella Nicholse (od něhož si vypůjčila proslulý pseudonym) a krátce po svatbě otěhotněla. Těhotenství však provázela vleklá nevolnost a Charlotte těsně před porodem zemřela.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074590566
Autor
Charlotte Brontëová
Kód zboží
117722
Počet stránek
544
Rozměry
37 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2012
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč