Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Miami Blues

Anotace

Výtečný detektivní román. Klasické „osmdesátky“. Přímočaré a bez servítek.
Bývalý trestanec Freddy Junior Frenger, násilnický psychopat čerstvě propuštěný z věznice v San Quentinu, přistane v Miami se třemi ukradenými peněženkami a s úmyslem začít nový život. Ale zůstane jen u předsevzetí. Na letišti ukradne zavazadla a nechává za sebou mrtvolu… Po jeho stopě se vydává kriminální vyšetřovatel Hoke Moseley. Následuje bezohledného Juniora a jeho přítelkyni-prostitutku na předměstí Miami, kde kvete život podsvětí. Rodinná idyla, kterou si mezitím Fredy vybudoval s naivní prostitutkou Susie, se brzy změní v drama, v hon, který čtenáře zavede i do kubánského ghetta a luxusních hotelů, kde není zrovna vítán. Ve chvíli, když se detektiv Moseley stane oběti přepadení a loupeže – se věc stává osobní. Freddy si ještě neuvědomuje, že má za sebou účty, které bude muset vyrovnat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Charles Willeford (1919-1988) byl americký spisovatel, malíř, rozhlasový novinář, boxer a chovatel koní. Byl všestranným spisovatelem, autorem jak poezie, tak románů, povídek i novinových článků. Proslavil se sérií detektivních románů s hlavním hrdinou Hoke Moseleyem. Krimi Miami Blues je dodnes považováno za kultovní. Jeho knihy byly oceněny řadou literárních cen, například Fiction Beacon za knihu Pick-up (1955), nebo cenou Marka Twaina za Cockfighter (1974).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024358482
Autor
Charles Willeford
Kód zboží
183807
Počet stránek
224
Rozměry
23 x 127 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let