Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Gestapo: Moc a teror ve třetí říši

Anotace

Gestapo - tajná státní policie - bylo nejobávanějším nástrojem politického teroru ve Třetí říši. Brutálně a svévolně pronásledovalo a likvidovalo odpůrce režimu a všechny, kdo za ně byli označeni: socialisty, komunisty, Židy, homosexuály či "asociály". Kdo se ocitl v pověstném vězení gestapa, ten se odtamtud často nevrátil. Autoři ve své knize zkoumají deklarované cíle i skutečné fungování gestapa od sklonku Výmarské republiky přes zločiny nacismu v Německu i v okupované Evropě až po procesy s úředníky Gestapa po roce 1945. Výsledkem je suverénní syntéza, založená na výsledcích nejnovějšího výzkumu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Carsten Dams je vědeckým pracovníkem Dokumentačního a výzkumného střediska pro dějiny policie a státní správy (Dokumentations- und Forschungsstelle für Polizei- und Verwaltungsgeschichte) na Vysoké odborné škole veřejné správy (Fachhochschule für öffentliche Verwaltung NRW) v Münsteru.

Michael Stolle je historik, od roku 2007 je jednatelem House of Competence na univerzitě v Karlsruhe.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074320187
Autor
Carsten Dams , Michael Stolle
Kód zboží
177638
Počet stránek
256
Rozměry
206 x 136 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY