Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Islám: Historie, současnost a perspektivy

Anotace

Kniha renomované historičky Carole Hillenbrandové vysvětluje složitou realitu islámského světa a představuje především jeho různorodost a pestrost. Čtivý a přehledný výklad, navíc bohatě obrazově vybavený, se věnuje vzniku islámu, jeho historii i současnosti, všem náboženským stanoviskům, moderním liberálnějším proudům, teologii, filozofii, aktuálně často diskutovaným tématům, jako jsou džihád či terorismus, ale i každodennosti, politice či postavení žen v islámském světě. Autorka s odbornou jistotou, objektivně a poctivě pojednává různé stránky muslimské praxe i nespočet muslimských názorů, aniž by některým dávala přednost. Vedle historického pohledu nabízí i bilanci současného stavu a naznačuje budoucí perspektivy.

Z angličtiny přeložila Jitka Jeníková

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Carole Hillenbrandová (*1943), profesorka islámských dějin na univerzitě v Edinburghu, v současnosti přednáší na Univerzitě v St Andrews. V roce 2005 získala za svou vědeckou práci jako první nemuslim saúdskou královskou cenu. V posledních letech vydala knihy Turkish Myth and Muslim Symbol: the Battle of Manzikert (2007) či The Crusades Islamic Perspectives (1999).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074326851
Autor
Carole Hillenbrandová
Kód zboží
177640
Počet stránek
304
Rozměry
241 x 175 x 22
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let