Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pokolení starců

Cena 39
Není dostupné
Anotace

Pětadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.
Svět stižený jadernou katastrofou, po které následovaly lokální války, hladomor a smrtící epidemie, se musí vypořádat s dosud největším protivenstvím – člověk ztratil schopnost reprodukce. Zatímco poslední zbytky lidstva nezadržitelně stárnou, Země se propadá do beznaděje a plíživého, všudypřítomného rozkladu. Každý se s tím vyrovnává po svém; někdo se uzavře do vlastního ponurého ticha, jiní naopak řeší toto trauma ztrátou veškerých civilizačních zábran. Pocit marnosti, odevzdanosti a melancholie prostupuje vše kolem padesátiletého hrdiny příběhu, jenž je mezi pomalu umírajícími vlastně mladíkem... Brian Wilson Aldiss završil románem Pokolení starců první období své literární tvorby. Počínaje románem Nonstop přes Skleník a Dlouhé světelné roky se na přelomu padesátých a šedesátých let stal patrně nejpopulárnějším autorem science fiction. A jeho tehdejší knihy zůstaly čtivé dodnes.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brian Wilson Aldiss (*1925,Norfolk, Anglie). Navštěvoval St. Peter´s Court Preparatory School v Bactonu, v roce 1936 byl přijat na Framlingham College v Suffolku a o tři roky později začal studovat na West Buckland School v Devonu. V září roku 1943 vstoupil do armády, v Norwichi absolvoval základní výcvik, načež byl převelen ke spojařům do tábora Catterick v Yorkshire. Od roku 1944 do roku 1947 sloužil na mnoha místech jihovýchodní Asie (Indie, Barma, Sumatra, Singapur, Hongkong), odkud si přivezl nejednu inspiraci pro svou tvorbu. V roce 1947 odešel z armády a začal pracovat jako knihkupec v Oxfordu. O rok později se oženil s Olive Fortescueovou. První dítě, Clive, se mu narodilo v roce 1955, o rok později přestal pracovat jako knihkupec a dal se na dráhu profesionálního spisovatele. Druhé dítě, Caroline, se narodilo v roce 1959. V roce 1965 rozvedl se svou první ženou a vzal si Margaret Mansonovou. Spolu měli dvě děti, Timothyho (nar. 1967) a Charlotte (nar. 1969).
V roce 1977 byl Aldiss zvolen předsedou The Society of Author's Committee of Management, mimoto byl jedním z pěti SF spisovatelů oficiálně pozvaných k návštěvě Sovětského Svazu.
Mimo četných literárních cen získal také v roce 2005 Řád britského impéria.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071932994
Autor
Brian Wilson Aldiss
Kód zboží
179744
Počet stránek
288
Rozměry
166 x 108 x 22
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2010

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY