Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Sůl pradávných slz: Sága ztracených Vikingů

Anotace

Originální dobrodružný příběh plný napětí a romantiky.
Ve středověku postihla grónské Vikingy dodnes úplně neobjasněná katastrofa. Celá jejich několikatisícová populace náhle zmizela a zanechala po sobě akorát opuštěná obydlí a pole. Jde o jednu z velkých záhad lidské historie, kterou se nikdy nepodařilo spolehlivě vysvětlit…
Oslo, současnost: Dva cizí lidé, osamělí, nezapadající do současného světa, pronásledovaní zvláštně živými nočními můrami. Julia je žena se strachem ze závazků. Magnus je muž, který se nedokáže rozhodnout. Jejich osudy se nenadále protnou, když je prastarý vikingský symbol uroboros, had požírající vlastní ocas, dovede ke dveřím tajemného léčitele Leonarda Kolla.
Koll jim prostřednictvím neobvyklé kombinace akupunktury a hypnózy – staré tibetské techniky Větru v krvi – pomůže odhalit jejich minulý život ve středověkém Grónsku a nalézt východisko pro současnost. Cesta do drsné a kruté doby Vikingů jim ukáže jejich pravé já a pomůže objevit původ temných obav a pocitů. Očistný zážitek však není spjatý jen s událostmi v jejich současném životě, ale také poodhalí roušku dávného tajemství grónských Vikingů a vyjeví osudové spojení mezi dvěma zoufalými dušemi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brian M. Talgo je Američan, ale už přes pětatřicet let žije v Norsku. Pracuje jako IT technik na Univerzitě v Oslu a ve volném čase píše, překládá a maluje. První román The Bearegarde Affair mu vyšel v roce 2011, jeho kratší texty se však už dříve stihly objevit v povídkových sbírkách v Norsku i jinde ve světě. Když zrovna nepíše beletrii, vymýšlí texty pro poprockovou kapelu Gentle Knife.

Brynjulf Haugman se přes dvacet let věnuje chiropraxi a alternativní medicíně. V roce 2004 ve spolupráci se společnostmi Nordisk Film a NRK inicioval dvouletý projekt Mystical Mankind, dokumentárně historický seriál o léčitelství. V roce 2011 vyhrál hlavní cenu v literární soutěži pořádané Norským lidovým muzeem za povídku Map of the Mummies. Sůl pradávných slz je jeho první román a je to i první společné dílo s Brianem M. Talgem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076250765
Autor
Brian M. Talgo , Brynjulf Haugan
Kód zboží
182954
Počet stránek
336
Rozměry
33 x 132 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč