Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vrána - v našich životech, kultuře a historii

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Fascinující kniha, která zkoumá vrány v mytologii, literatuře a životé.
I když o nich lidé tak většinou nepřemýšlejí, jsou vrány pozoruhodně půvabné: od špičky zobáku až po konec ocasu je to jedna krásná křivka, která se mění, když vrána zvědavě rozhlíží. Vykračují si na dlouhých silných nohách se neustále sledují okolí.
Tato kniha se věnuje všem ptákům z čeledi krkavcovitých – vránám, havranům, krkavcům, strakám a jejich příbuzným, podíváme se na ně z kulturně historického hlediska: v jakých mýtech se objevují, co v které kultuře znamenají i jak se objevují v literatuře a výtvarném umění i našich životech. Kniha pro ty, koho tito skvělí a inteligentní ptáci fascinují, matou, rozčilují nebo okouzlují.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boria Sax (*1949) je americký filozof a historik vědy, který v současnosti působí na Mercy College v New Yorku. Je známý především jako autor knih o vztazích mezi člověkem a zvířaty a o roli zvířat v lidských dějinách, kultuře a mytologii. Celkem napsal již 15 knižních titulů, většinou právě s touto tematikou. Knihu Dinomania  pak věnoval roli druhohorních dinosaurů v lidské kultuře a mytologii. Jeho otec Saville Sax (1924 - 1980) je známý jako jeden ze špionů, kteří ukradli tajemství atomové bomby Američanům a předali jej Sovětům. O tomto tématu Sax sepsal knihu a množství statí. Dnes působí také jako konzultant pro organizace Amnesty International, Helsinki Watch a Human Rights Internet. Jeho knihy byly přeloženy do francouzštiny, japonštiny, korejštiny, turečtiny a češtiny.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027107223
Autor
Boria Sax
Kód zboží
181195
Počet stránek
192
Rozměry
12 x 129 x 198
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let