Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tipy na čtení

Objevte Prahu znovu

24. 5. 2017

Co se vám jako první vybaví, když vidíte Prahu? Pražský hrad, Karlův most, Václavské náměstí či Orloj? A co takhle domovní znaky, klepadla nebo větrné korouhvičky? Jistě, pro záplavu turistů a spěchajících davů si člověk nestačí všímat maličkostí jako jsou ochranné patníky u domů či sluneční hodiny. Ale právě tyto maličkosti utvářejí nezaměnitelnou tvář Prahy.

Kniha Pražské drobnosti aneb kouzelné maličkosti vás provede Prahou s drobnohledem. Seznámí vás s doposud opomíjenými architektonickými zvláštnosti, s jejich historií i příběhem, který je v každé z nich zapsán.

Kniha vás zavede na místa, která jste dosud míjeli bez povšimnutí či je vnímali jako samozřejmost, aniž byste znali jejich smysl. Možná právě díky této knize znovu objevíte Prahu i inspiraci pro procházky městem.


Život Boba Dylana

9.5.2017

Down The Highway - Život Boba Dylana. Bob Dylan, samorostlý čerstvý nositel Nobelovy ceny, patří bezesporu mezi nejvýznamnější hudební postavy již od 60. let, kdy(ž) začal tvořit. Na vrcholu se drží již více než 50 let a jeho skladby se staly symbolem nejedné éry i jedinečnými hudebními ikonami – Blowin‘ In The Wind, The Times They Are A-Changin', Like A Rollin Stone se mimo dalších dočkaly i české verze.

Bob Dylan je nejen interpretem, ale především také autorem svých skladeb a svou tvorbou se stal inspirací mnohým jiným hudebníkům včetně Johna Lennona a Paula McCartneyho. Mimochodem, Dylanova píseň Knockin‘ on Heavens’s Door prý již v četnosti nahrávek dalšími interprety předběhla skladbu The Beatles Yesterday.


Domy kolem nás

28.4.2017

Také vás nenechávají chladnými myšlenky, které architekt zhmotnil v linkách a tvarech domů kolem vás? A i po několikáté procházce stejnou ulicí objevujete ke své radosti na zdánlivě známých domech stále nové překvapivé detaily? Oceníte klasická řešení stejně jako moderní materiály? Pokud tedy vnímáte architekturu jako umění a zároveň jako důležitou a obohacující součást každodenního života, pak je kniha Abeceda architektury  - Domy  pro vás tou správnou volbou.

Najdete zde reprezentativní výběr rezidenčních objektů z celého světa. Od klasických hrázděných či kamenných domů, přes bílé viktoriánské rezidence a cihlová sídla až po moderní vily ze skla a betonu. Kromě barevných fotografií, které reprezentují typické představitele dané éry, kniha obsahuje i perokresby, které se snaží představit další možná řešení jednotlivých období, unikátní detaily či použité materiály.

A pokud se například chystáte ke stavbě vlastního domu, můžete z knihy načerpat neotřelou inspiraci.


Pražské katastrofy

25.4. 2017

Stejně jako každé velké město i Praha má tvář poznamenanou jizvami, které se nastřádaly v průběhu celých staletí. Některé šrámy byly způsobeny přírodními katastrofami, jiné válkami či politickými převraty, další zohyzdění byla způsobena dokonce úmyslně.

Kniha Pražské katastrofy z pera známých pragensistů Evy a Josefa Hrubešových mapuje vznik všech těchto neštěstí a smutků navždy vrytých do nynější podoby Prahy. Dočtete se zde o nejznámějším pražském požáru – požáru Národního divadla, náletech spojeneckých vojsk na Prahu, devastujících povodních, pomsty vražedkyně Olgy Hepnarové a mnohých dalších.

Autorská dvojice z archivních materiálů a historické dokumentace sestavila přehled pražských katastrof ilustrovaný dobovými fotografiemi.


Slepičí polévka pro duši osamělého rodiče

12. 4. 2017

Každý osamělý rodič ví, jak je tato role občas tíživá, aže často přicházejí chvíle, kdy se cítíme naprosto bezradní. Slepičí polévka pro duši osamělého rodiče přináší příběhy, které  povzbudí, potěší, inspirují a posílí do dalších dní. Díky této knize si uvědomíme, že v této zodpovědné životní roli nejsme zdaleka sami a ač to tak někdy nevypadá, to nejcennější v životě - dítko – již máme.

Slepičí polévka pro osamělé rodiče je plná životních zkušeností, dojmů a postřehů dalších rodičů, kteří se potýkají se stejnou životní situací. Některé příběhy potěší, jiné dojmou, další dodají naději a  pocit sounáležitosti.Všechny však zahřejí na duši stejně jako poctivý slepičí vývar. Tuto knihu by měl mít po ruce každý osamělý rodič a v případě potřeby jí okamžitě použít.


Nenechte si ujít...

31.3.2017

Novinky z kategorie válečné romány

Další díl vynikající série Kroniky Nathaniela Starbucka o seveřanovi, který se na počátku války Severu proti jihu z osobních důvodu rozhodne bojovat proti jižanům, mezi jinými i proti svému otci. Bernard Cornwell mistrným způsobem líčí hrůzunahánějící bitvy a navíc je vynikajícím psychologem. Jednání i dialogy postav působí věrohodně, takže se do románu nebudete mít problém začíst. A jakmile se začtete, už nebudete chtít přestat.

Vraní kost je skvělá oddechovka z romantického prostředí vikingů. V této knize není nouze o napětí. Kolem hlavy vám neustále budou řinčet meče a sekery a vy se budete na poslední chvíli dostávat z úkladných pastí vašich nepřátel. Nebude chybět ani čarodějnictví a magie. Nenechte si  ujít další díl této čtivé vikinské série.

Gestapo je volné pokračování válečných románů Svena Hassela. Další výtečně napsaný román odhalující absurditu války a špinavé praktiky ve válečném týlu. Tento román by neměl uniknout žádnému příznivci válečné literatury.


Klasika do vaší knihovny

28. 4. 2017

Petrolejové lampy

Další chloubou vaší knihovny bude kniha Petrolejové lampy. Psychologický román Jaroslava Havlíčka líčí jednotvárnost a bezvýchodnost života v maloměstě, kde konvenční, stereotypní život člověka pohltí a zůstane jen bezmoc a zoufalství.

Štěpka Kiliánová, stejně jako každá mladá dívka, touží po lásce a rodinném štěstí. Ve třiceti je však díky své osobité povaze stále sama, proto kývne na nabídku k sňatku svému bratranci, který si ji však chce vzít pouze pro peníze…

Štěpka působí jako červená barva na černobílé fotografii, jako květina na poušti nebo jako chladný vánek v jinak bezvětrném dni. Do svého okolí přináší život. Nebojí se stát si za svým a dělat to, co ji baví, i když to zrovna není společensky přijatelné. Štěpka nastavuje své statné tělo a tvář výzvám osudu a i přes četná zklamání a nezdary dál bojuje a snaží se ve svém okolí vzbudit cit. Probudit touhu. Zburcovat jej ze stagnace a konvencí a přinutit jej, dívat se na svět ve stejných barvách jako ona. Jak tento boj dopadne?

Ve stejnojmenném filmu tuto svéráznou postavu nezapomenutelným způsobem ztvárnila Iva Janžurová.


Vezměte knihu a nasedněte na vlak!

24.3.2017

Pověsti z kraje pod Vladařem

Objevte polozapomenutý kraj pod horou Vladař. S komiksovou knihou Pověsti z kraje pod Vladařem to však nebude jen tak obyčejná vycházka. Díky knize poznáte nejen celou historii od původního osídlení po 2. světovou válku, ale i bájné podhoubí tohoto magického koutu západních Čech. V knize se objevují jak postavy mýtické jako čerti, vodníci, víly a další bytosti neodmyslitelně dokreslující tajemnost tohoto místa, tak i postavy historicky doložené jako je Jan Žižka.

Více

Nenechte si ujít …

23.3.2017

Novinky z kategorie Romány pro ženy

Zmrzlinová královna vypráví příběh imigrantky ruského původu, která si chce za každou cenu prožít svůj americký sen. Život si s ní krutě zahrává. I přes své zmrzačení  a nepříznivé podmínky však dokáže díky svému odhodlání a odolnosti založit obrovskou prosperující firmu produkující zmrzlinu a stát se úspěšnou. Román Susan Jane Gilmanové nevypráví dojemný idylický příběh zakončení happyendem. Zmrzlinová královna je příběh vyvolávající smích i nutící k zamyšlení.

Pokud hledáte oddechovku s trochou romantiky, humoru a partnerských zvratů, sáhněte po Sophii Kinselle. Román Svatební noc líčí příběh silného přátelství dvou sester a jejich troskotajících partnerských vztahů. Skvělá relaxační kniha na letní dovolenou či odpočinkový víkend.

Annie žije svůj poklidný, spokojený život v kruhu rodiny do té doby než…Takto nějak by mohla začínat recenze románu Drobný poklesek Jane Ellisonové. Co vše se může stát, když nás dožene prohřešek z mládí. Psychologický román citlivé řeší otázky viny, odpuštění i lásky.


Émile Zola vás provede nejtemnějšími zákoutími lidské duše

17.3.2017

Odvrácená strana lidství

V naturalistických knihách Émila Zoly se člověk ocitá pod přísným drobnohledem autora, který se ho nejen nezastane, naopak jej nechá klesat hlouběji a hlouběji až na samé dno společnosti. Antihrdinové zolových knih jsou lidské trosky páchnoucí ulicí a alkoholovým odérem, naprosto neschopní vzít osud do svých rukou. Autor totiž své postavy bezpečně uvěznil do prostředí a vrozených vlastností, z nichž není možnost úniku. Čtení těchto románů je detailní sondou do nejtemnějších zákoutí lidské duše.


Závrať : povídky s napětím

15.3.2017

Bojíte se rádi?

Pokud vaše odpověď zní ano, soubor povídek s názvem Závrať  pro vás bude trefou do černého. Soubor obsahuje desítku povídek českých spisovatelů. Zahrnuje povídky od autorů jako je Neruda, Meyrink či bratři Čapkové, ale i Ludvíka Součka či Ondřeje Neffa. Autoři vás ve svých povídkách přesvědčí o tom, že strach má mnoho tváří a že i v 19. století se báli lidé stejně jako dnes.

S každou povídkou zažijete nový, jedinečný pocit strachu či úzkosti. Za zmínku stojí především povídka Josefa Čapka nazvaná Chlapec. Zavzpomínáte zde na své dětství a znovu okusíte pocit, kdy jste si poprvé uvědomili pomíjivost života a na své tváři jste ucítili závan smrti. Impresionistická povídka barvitě a věrohodně zachycuje setkání dítěte se smrtí. Všemi smysly zde pocítíte ztrátu dětské nevinnosti...

Více

Dívky z Montmartru

10.3.2017

Píše se rok 1878. Pařížskou čtvrtí Montmartre se prochází malíř Edgar Degas, aby ve svém nadčasovém díle zachytil duši města a jeho obyvatel. Jeho nadání podpořené absintovým oparem dalo vzniknout desítkám obrazů a soch, jejichž půvab a jedinečnost obdivujeme dodnes. O umělcích bylo napsáno spoustu odborné literatury i beletrie. Cathy Marii Buchananovou však zaujal osud dívek, stojících modelem věhlasnému malíři.

Kniha Dívky z Montmartru vypráví dramatický příběh tří sester, jejichž snem bylo stát se baletkami a vyhnout se tak životu v bídě na periferii společnosti, kam propadla jejich matka. Autorka pečlivě nastudovala historické prameny a dobové reálie a dala vzniknout téměř zolovsky naturalistické knize o schopnosti člověka obětovat vše, aby dosáhl svého snu a nakonec zjistil, že sen se rozplynul mezi dlažebními kostkami špinavé ulice…


Knihy v angličtině

8.3.2017

Znalost jazyků je základním kamenem na cestě k poznání, vzdělání a tak případně i k lepšímu pracovnímu uplatnění. Poslouží nám však i ke každodenní komunikaci na naší cestě k lidem. Cizí jazyk je však třeba, jako každou dovednost, procvičovat a zdokonalovat. K tomu jsou ideální knihy v cizím jazyce, při jejichž četbě tak můžeme spojit příjemné s užitečným. Na našich stránkách najdete širokou nabídku knih v anglickém jazyce.


Čas hvězd a mandragor

6.3.2017

Doba vlády Rudolfa II. je pro většinu z nás známá díky kultovním filmům Císařův pekař a Pekařův císař s nezapomenutelným Janem Werichem v hlavní dvojroli. Jaká však byla Praha za vlády podivínského císaře Rudolfa II. ve skutečnosti? Byla jeho vláda pro Prahu přínosem či zkázou? Na tyto otázky ve své knize Čas hvězd a mandragor odpovídá Miloš Václav Kratochvíl.

Publikace se věnuje vlivům Rudolfovy vlády na rozvoj kultury, politiky i moci Prahy jako jeho sídelního města. Najdete zde medailony významných osobností pobývajících na Rudolfově dvoře, jako byli hvězdář Kepler, básnířka Westonia, alchymista Kelley, dvořané Popel z Lobkovic a Lang z Langenfelsu a jiní. Nejsou zde opomenuty ani pověstné Rudolfovy sbírky umění.

Kniha nabízí ucelený pohled na jedno z nejmagičtějších období historie naší země.


Na Větrné hůrce

5.3.2017

Román Na Větrné hůrce není třeba dlouze představovat. Je to základní kámen všech romantických duší a nenapravitelných snílků.

Osamělé duše toužící po lásce, mrazivý vítr bolestivě šlehající do tváře a mlčenlivá nehostinná krajina. Nezapomenutelný příběh Emily Bronteové vyprávějící příběh o nenaplněné lásce Kathy a nalezence Heathcliffa v prostředí anglických mokřad a vřesovišť se dočkal i mnohých filmových a divadelních adaptací. Tento příběh již po dlouhá desetiletí dohání k slzám i nejzarputilejší cyniky.

Pokud ještě není součástí vaší knihovny, máte jedinečnou možnost si knihovnu touto krásnou knihou doplnit.


Dějiny světa od A do Z

4.3.2017

Tento knižní skvost by neměl chybět v žádné rodinné knihovně. Kniha Dějiny světa od A do Z je unikátem jak po stránce grafické, je bohatě zdobena rytinami a ilustracemi doprovázejícími jednotlivá hesla, tak obsahové. V publikaci naleznete erudovaně popsané světové historické události v abecedně řazených heslech od dávných dob až po současnost. Pokud se potřebujete rychle zorientovat ve světových dějinách či oprášit zapomenuté znalosti nějaké historické události, sáhněte po této knize. Kniha bude krásným dárkem pro celou rodinu.


Radost z čaje

4.3.2017

Známe to všichni - v práci nestíháte, doma na vás čekají hladové děti a nevyžehlený koš prádla. A bez ohledu na to, kolik kávy vypijete, stále se cítíte unavení a bez energie? Zkuste kávu nahradit čajem. Publikace Radost z čaje Vás naučí připravit si ten správný čaj pro správnou příležitost.

Kniha obsahuje desítky receptů na bylinkové čaje posilující imunitu, na čaje proti stresu, na správné zažívání, na čaje s afrodiziakálními účinky a mnohé další. Kniha Radost z čaje Vám také poradí se sběrem či správným nákupem a uskladněním bylinek. Knihu doplňuje mini herbář, ze kterého se dozvíte o léčivých účincích bylin.


Pět Tibeťanů

Účinnou a časově nenáročnou obranou proti stresu je najít si denně jen 10 minut a věnovat se sami sobě...

Více o titulu

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let