Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Novinky z naší nabídky

Nenechte si ujít!

28. 6. 2017

Novinky z naší nabídky:

 Morová rána. Román, který vám vždy zlepší náladu.

Bílá jako sníh, rudá jako krev - Kniha citlivým způsobem pojednává  o složité životní etapě dospívání.

Písečná bouře je další detektivka Jamese Rollinse se svérázným komisařem v hlavní roli.

 Poslední království - historický román z 10. století, kde nechybí krvavé bitvy i magie vikinských rituálů.

Trocha mystiky, dávná tajemství a pořádná dávka napětí - to je Restaurátor.


Odměna za vysvědčení? Kniha!

15. 6. 2017

Stresy z písemek a diktátů, ranní vstávání a celý rok školní docházky to si prostě zaslouží odměnu, i když všechny známky na vysvědčení zrovna nebudou patřit k těm nejlepším. Odměňte své školáčky za celý rok dřiny a úsilí pěknou knihou.

Níže naleznete 10 tipů na knižní odměny pro děti za vysvědčení.

Více

Za tajemstvím vína

2. 6. 2017

S nadcházejícím létem nás čekají parné dni a vlahé hvězdnaté noci. Jak si nejlépe užít letní večery než se sklenkou vína, ve které se třpytí zapadající slunce. Pokud se nespokojíte pouze s vychutnáváním lahodného moku, který vám příjemně trpkne na jazyku, ale chcete se vydat za tajemstvím vína, vydejte se do kraje vinic.

A abyste si tyto nádherné úrodně oblasti dokázali vychutnat opravdu do posledního doušku, přibalte si s sebou průvodce Kam za vínem.

Kniha vás provede nejen vinařským krajem a vinnými sklípky, ale také historií pěstování i výroby vína. Naučí vás rozpoznávat jeho druhy i umění, jak zvolit to správné víno pro každou příležitost.

Krásné barevné fotografie vás doslova vybídnou k návštěvě vinného sklípku či historických i přírodních památek dané oblasti. Upozorní vás, kdy a kam se můžete vypravit za vínem, ale třeba i na to, kde se můžete přes den zchladit koupáním. Kniha je plná fakt i střípků ze světa vína a vinařů. A bude skvělým dárkem pro milovníky lahodného moku.


Objevte Prahu znovu

24. 5. 2017

Co se vám jako první vybaví, když vidíte Prahu? Pražský hrad, Karlův most, Václavské náměstí či Orloj? A co takhle domovní znaky, klepadla nebo větrné korouhvičky? Jistě, pro záplavu turistů a spěchajících davů si člověk nestačí všímat maličkostí jako jsou ochranné patníky u domů či sluneční hodiny. Ale právě tyto maličkosti utvářejí nezaměnitelnou tvář Prahy.

Kniha Pražské drobnosti aneb kouzelné maličkosti vás provede Prahou s drobnohledem. Seznámí vás s doposud opomíjenými architektonickými zvláštnosti, s jejich historií i příběhem, který je v každé z nich zapsán.

Kniha vás zavede na místa, která jste dosud míjeli bez povšimnutí či je vnímali jako samozřejmost, aniž byste znali jejich smysl. Možná právě díky této knize znovu objevíte Prahu i inspiraci pro procházky městem.


Pražské katastrofy

25.4. 2017

Stejně jako každé velké město i Praha má tvář poznamenanou jizvami, které se nastřádaly v průběhu celých staletí. Některé šrámy byly způsobeny přírodními katastrofami, jiné válkami či politickými převraty, další zohyzdění byla způsobena dokonce úmyslně.

Kniha Pražské katastrofy z pera známých pragensistů Evy a Josefa Hrubešových mapuje vznik všech těchto neštěstí a smutků navždy vrytých do nynější podoby Prahy. Dočtete se zde o nejznámějším pražském požáru – požáru Národního divadla, náletech spojeneckých vojsk na Prahu, devastujících povodních, pomsty vražedkyně Olgy Hepnarové a mnohých dalších.

Autorská dvojice z archivních materiálů a historické dokumentace sestavila přehled pražských katastrof ilustrovaný dobovými fotografiemi.


Čas se rozhlédnout

21. 4. 2017

Počasí nás už pomalu a jistě láká ven užít si slunce a přírody. Také se blíží doba výletů, dovolených i letních táborů. Pokud přemýšlíte, jak dětem nejlépe zpestřit plánovaný výlet a přimět je odpoutat se od mobilů a tabletů, právě pro vás je tu publikace Jiřího Štekla Rozhlednovým rájem. Zakončení výletu na některé z našich jedinečných rozhleden bude pro děti výzvou a pro vás odměnou.

Kniha představuje 77 rozhleden postavených v letech 2013 - 2016 na území České republiky. Kromě technického popisu rozhleden, zde naleznete i detailní popis cesty vedoucí k ní, symboly značící kvalitu rozhledu, náročnost trasy, výši vstupného i otvírací dobu. Rozhledny jsou abecedně řazené. Kniha si získá vaše srdce již kvůli jedinečným ilustracím rozhleden. Jiří Štekl za toto mimořádné výtvarné ztvárnění získal řadu ocenění a dočkal se i samostatných výstav.

Propadněte kouzlu rozhleden, poznávejte jejich historii a kochejte se nabízeným výhledem.


Buďte šílení!

4. 4. 2017

Máte někdy neodolatelnou potřebu vymanit se ze svého okolí a udělat něco šíleného? Připadá vám, že celý svět se zbláznil? Už nevíte, co je správné a co ne? Pořiďte si Šílený deník a uveďte věci na pravou míru.

Rodina ani šéf by však vaše výstřednosti nejspíš netolerovali, a proto je tu Šílený deník. Tento deník je ušit na míru všem ženám, které si svými šílenostmi zkrátka musí dát najevo, že jsou naprosto normální a v pořádku.

Jako každý správný deník i tento začíná vepsáním údajů o jeho vlastníkovi, a sice ve znění následujícím: Jak by ses chtěla jmenovat, kolik let by ti slušelo, kolik by si chtěla vážit a podobně. Deník se totiž řídí přísnými pravidly, které je nutné dodržovat: Dělej si, co chceš!

Deník tedy můžete trhat, můžete do něj lepit, můžete jeho listy použít k odmaštění řízku či jako usmrcovací nástroj much. Deník je pro to dělaný. Na každé straně je pro vás vymyšlený šílený úkol, jak můžete naložit s tímto deníkem. Šílený deník vydrží vše a jeho listy snesou každou vaši náladu.


Dějiny světa od A do Z

4.3.2017

Tento knižní skvost by neměl chybět v žádné rodinné knihovně. Kniha Dějiny světa od A do Z je unikátem jak po stránce grafické, je bohatě zdobena rytinami a ilustracemi doprovázejícími jednotlivá hesla, tak obsahové. V publikaci naleznete erudovaně popsané světové historické události v abecedně řazených heslech od dávných dob až po současnost. Pokud se potřebujete rychle zorientovat ve světových dějinách či oprášit zapomenuté znalosti nějaké historické události, sáhněte po této knize. Kniha bude krásným dárkem pro celou rodinu.


Radost z čaje

4.3.2017

Známe to všichni - v práci nestíháte, doma na vás čekají hladové děti a nevyžehlený koš prádla. A bez ohledu na to, kolik kávy vypijete, stále se cítíte unavení a bez energie? Zkuste kávu nahradit čajem. Publikace Radost z čaje Vás naučí připravit si ten správný čaj pro správnou příležitost.

Kniha obsahuje desítky receptů na bylinkové čaje posilující imunitu, na čaje proti stresu, na správné zažívání, na čaje s afrodiziakálními účinky a mnohé další. Kniha Radost z čaje Vám také poradí se sběrem či správným nákupem a uskladněním bylinek. Knihu doplňuje mini herbář, ze kterého se dozvíte o léčivých účincích bylin.


Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let