Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Knihy seznamují!

Většina vášnivých čtenářů to nemá se seznamováním snadné. S hlavou neustále zabořenou do písmen knihy si nemohou všimnout, že osoba opačného pohlaví, která sedí naproti, si je již delší dobu zasněně prohlíží a marně čeká na opětování svého pohledu, které by dodalo odvahu k prvnímu kroku čtenáře oslovit. Tolik promarněných příležitostí a to vše kvůli knihám!

Horlivý čtenáři, však dobře vědí, že knihy mají duši a žijí si vlastním životem. Knihy svého čtenáře milují, jeho lásku mu opětují a soucítí s ním. Rozhodly se proto obětovat své hřbety a stránky pro svého čtenáře.

Například v tramvaji v nestřeženém okamžiku, když spanilá čtenářka hledá v tašce zápisník, aby si zapsala myšlenku, jí nečekaně kniha vypadne z rukou a úplně nečekaně jí ji vrátí mladík, který stojí vedle. Vyplašená dívka se usměje a pověstná jiskra přeskočí.

Jízda v tramvaji s knihou vůbec může být pro čtenáře osudová. Některé knihy, obzvláště ty tlusté, mohou být totiž i maličko poťouchlé. Při první příležitosti vypadnou své majitelce z rukou zrovna na nohu nejbližšího spolucestujícího. Zahanbená čtenářka rychle sebere knihu, vstane a ve snaze se – čirou náhodou – sympatickému mladíkovi - omluvit, mu při nečekaném zabrzdění tramvaje rovnou padne do náruče…

Začtený čtenář může vzhlédnout od knihy jen v jediném okamžiku, a sice když někde nablízku cítí jiného čtenáře. Šestý smysl čtenářů spočívá ve schopnosti ucítit dobrou knihu i na několik metrů daleko. Většina čtenářů nedokáže tento svůj pud ovládnout a zcela hypnotizováni se z ničeho nic ocitnout vedle druhého čtenáře v družné konverzaci o knize.

Podobných příkladů je ještě celá řada, ale o tom by sami čtenáři mohli napsat knihu :-).

Tipy na seznamovací knihy naleznete zde:

Petr a Lucie - Romain Rolland

Novela Petr a Lucie je tragickým milostným příběhem dvou nevinných mladých lidí v prostředí válečné Paříže. Zamilují se do sebe po prvním letmém dotyku v pařížském metru, kdy městem nad jejich hlavami otřásají nepřátelské bomby. Petr je citlivý měšťanský chlapec, Lucie životem zkoušená chudá dívka. Jejich životní cesty by se jindy možná ani nestřetly, v době válečných hrůz se však mezi nimi zrodí silný a čistý milostný cit. Láska a společné konejšivé snění jim pomáhají zapomenout na nesmyslné a kruté události kolem nich, které přinášejí jen smrt. Překlad Jaroslav Zaorálek.

59 Kč

Jedině s tebou – Lisa Renee Jonesová

Charizmatický Chris si podmanil jak Sařinu duši, tak její tělo. Pevně ji drží ve své moci a ona se mu bezvýhradně poddává, ochotná podstoupit jakékoliv riziko. Ochotně vyhoví všem jeho erotickým touhám, i když jí občas nahánějí strach. I Chrise ale stejně jako Saru nahánějí démoni minulosti. Proč se jen tolik vyžívá v bolesti a touží po potrestání? Ona bojuje s jeho temnými stránkami, aby mu byla bezpečným přístavem, v němž může jeho rozervaná duše spočinout, on před nimi utíká. Ale nelze bojovat se vším a nelze utíkat navždy.

69 Kč

Zbožňuju Londýn – Lindsey Kelková

Angela Clarková se zamilovala do New Yorku – a ten začíná milovat ji. Když je ale povolána domů do Anglie, najednou hrozí, že svůj zářivý nový život ztratí a vymění ho za déšť, teplé pivo a zlé vzpomínky. Tomu se říká krok zpátky. Je tady Mark, bývalý přítel – do New Yorku utekla proto, aby se od něj dostala dál. Je tady Louisa, její nejlepší kamarádka se svým děsivým novorozenětem. A taky máma, která s ní ještě pořád mluví jako s patnáctiletou. Na obzoru je svatba – a všichni si pamatují, jak se Angela vyznamenala při té poslední… Může ji příjezd jejího přítele Alexe a nové nejlepší kámošky Jenny zachránit před návratem ke svému starému já?

69 Kč

Velká psí láska

Jste blázen do psů? Jestli ještě ne, tak po přečtení této knihy určitě budete. A jestli ano, tak si tuhle knihu náramně užijete. Čtyři povolaní odborníci dali dohromady působivou směsici úžasných psích příběhů, které vás rozveselí i vezmou za srdce. Příběhy o štěňatech vybavených mimosmyslovým vnímáním, o psech hrdinech, o psech léčitelích, kteří svým páníčkům pomohli fyzicky, emocionálně i duchovně. Připojili k nim základní informace týkající se chování a výcviku psů, jejich zdraví i preventivní péče, jež může zvířatům prodloužit život. Nechybějí ani nápady, jak s psími kamarády sportovat či jinak trávit volný čas. Všechna ta důležitá fakta a emotivní příběhy vytvářejí "opravdovou knihu" pro "opravdové" milovníky psů.

79 Kč

Othello – William Shakespeare

Příběh statečného maurského vojevůdce, který podlehl zelenooké stvůře žárlivosti, je natolik sugestivní a přesvědčivý, že je ctěn nejen jako umělecké dílo, ale je zmiňován i v odborné psychologické literatuře. Shakespeare ovšem nezkoumá ve svých hrách pouze dispozici, vlastnost, posedlost jedné osoby ostatně nemůžeme si být jisti, zda ještě hlouběji propadlým do pekla žárlivosti není Jago. Shakespeare ve svých tragediích staví úplný svět, ve kterém nezvladatelné vášně propukají. Benátky jsou ve válečném stavu, nejvyšší hodnost v armádě má muž odlišné pleti, kdekdo chce udělat kariéru Tak začíná tragédie, ve které i ten nejstatečnější ztratí svou integritu. Překlad Erik Adolf Saudek.

69 Kč

Láska

Kniha obsahuje sbírku krátkých citátů s tématem láska od nejrůznějších autorů.

49 Kč

Ženy českých vládců – Vladimír Liška

České kněžny a královny zůstávají často stát ve stínu svých manželů a jen tu a tam se některé z nich vynořují z toku času jako výrazné osobnosti, jimž se skutečně dařilo významně ovlivňovat osudy českého království. Tato kniha je pokusem nastavit manželkám českých panovníků jakési zrcadlo a poukázat i na určité rozdíly mezi tím, co se o nich odjakživa tradovalo, a historickou skutečností. Životní příběhy 13 manželek českých panovníků autor přibližuje především v souvislosti s osudy a činy jejich mužů a čtenáři tak předkládá ucelený a výstižný obraz doby.

69 Kč

Matematika lásky - Hannah Fryová

Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit. Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci. S touto jedinečnou knížkou pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost, kolik partnerů musíte vyzkoušet, než najdete toho pravého, jak si ho poté máte udržet a v neposlední řadě i to, jak připravíte svatbu snů bez zbytečných vrásek. Matematika má zkrátka odpověď na všechno.

69 Kč

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč