Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Mým divákům: Rozhovor s Ladislavem Smoljakem

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Kniha unikátních, dosud nepublikovaných rozhovorů s Ladislavem Smoljakem přináší zajímavý pohled na všestrannou osobnost známého režiséra a herce. Vzpomínky na své vlastní začátky i na začátky Divadla Járy Cimrmana, úvahy o herectví a humoru, ale také o nešvarech v politice či o inflaci slov v médiích, o svých důvodech k eurooptimismu či o sisyfovském boji proti komunistům - to vše je doplněno o řadu komických postřehů a historek, a o výňatky korespondence s autorkou. Jak se Ladislav Smoljak ocitl na prknech divadla Semafor? Jak vznikala hra České nebe? Co je největším argumentem proti demokracii? Jak se Ladislav Smoljak zpětně díval na svůj podpis pod tzv. Antichartou? Proč odmítl nabídku kandidatury do Senátu? Jaké knihy Ladislavu Smoljakovi doporučoval k četbě profesor Vojtěch Cepl? "Když vám odejde někdo blízký, začnou se vynořovat otázky, o nichž víte, že zůstanou nezodpovězeny," napsala ve své předmluvě dcera Ladislava Smoljaka. "Díky tomuto poslednímu rozhovoru lze dostat alespoň na některé z nich odpověď."

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blanka Čechová (*1980) vystudovala právo na Univerzitě Karlově a tvůrčí psaní na University of Oxford. Působila nejprve jako notářská koncipientka, posléze jako právnička u Evropského soudu pro lidská práva a členka mise OBSE v Kosovu. Během studií spolupracovala s Lidovými novinami a časopisem Reflex. Je autorkou knihy Na rok za školou (1999) a spoluautorkou několika odborných právnických publikací. S Divadlem Jára Cimrmana spolupracovala v roce 2008 na přípravě inscenace České nebe. V současné době se věnuje psaní a vlastnímu neziskovému projektu v Kosovu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074320781
Autor
Blanka Čechová
Kód zboží
184717
Počet stránek
224
Rozměry
24 x 137 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
Nakladatelství Paseka s. r. o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč