Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hroby se otevřely

Anotace

Irská detektivka staré školy z časů, kdy se ještě na cestách míjely koňské povozy s automobily. 
Svérázný a životem těžce zkoušený dublinský patolog Quirke se dostává do zvlášť obtížné životní fáze. Sám má podezření, že s ním není něco v pořádku: zažívá halucinace, ztrácí vědomí a obává se nádoru na mozku. Lékařský verdikt je naštěstí milosrdnější. Quirke trpí následky starého úrazu hlavy, který utrpěl při jednom ze svých pátrání, a potřebuje si jen pořádně odpočinout. Jenže on se do důchodu rozhodně nechystá! Ostatně jako by si ho stále sami nacházeli další mrtví. Když v Dublinu po havárii vzplane auto a v něm uhoří řidič, podle policie se jedná buď o nehodu, anebo sebevraždu. Jenže důkazy z pitvy svědčí o něčem jiném...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Benjamin Black je literární pseudonym, pod kterým rovněž píše spisovatel John Banville (*1945) Na literární scénu vstoupil v roce 1970 povídkovou sbírkou Dlouhý Lankin. Většinu svého života strávil v Dublinu, kde od roku 1989 působí v redakci listu The Irish Times.
Banvillovy kritikou i čtenáři ceněné romány se pyšní množstvím prestižních cen. Za knihu Doctor Copernicus získal literární cenu James Tait Black Memorial Prize v roce 1976. Román Kepler získal cenu deníku The Guardian v roce 1981. Román Moře, v češtině vydaný v roce 2006, vynesl Banvillovi v roce 2005 Booker Prize, o rok později Irish Book Awards. V roce 2011 obdržel Banville Mezinárodní literární cenu Franze Kafky.
Detektivní romány z Dublinu padesátých let 20. století píše pod pseudonymem Benjamin Black.
Pod tímto pseudonymem píše detektivky, které dokonalou psychologií postav, stylistickým mistrovstvím i myšlenkovou hloubkou výrazně přesahují hranice žánru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024382937
Autor
Benjamin Black
Kód zboží
185594
Počet stránek
256
Rozměry
25 x 128 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Moravská Bastei MOBA, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč