Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora. Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Benjamin Alire Sáenz (*1954) je americký spisovatel mexického původu, který pochází z velké rodiny, v té je Benjamin sedmým synem. I přes překážky se dokázal vypracovat až na doktora filosofie. Svá studia začínal humanitními vědami a posléze teologií, nějakou dobu dokonce působil jako kněz ve státě Texas. Po chvíli však řád opustil a vrátil se zpět ke studiu, tentokrát se zaměřil na americkou literaturu. A je to právě literatura, u které tento spisovatel již zůstal. Hned jeho první román byl unikátní Sáenzovým stylem psaní. Ten kombinoval viktoriánskou éru a magický realismus z latinskoamerických tradic. Po vydání této knihy oznámil spisovatel v roce 2000, že je homosexuál. Světu to oznámil až v 54 letech také kvůli traumatům z dětství, kdy byl Sáenz sexuálně zneužíván. Autor často promlouvá o těžkých situacích gayů nejen v rámci latinské Ameriky, ale i mnoha dalších oblastí. Jako autor je Sáenz nejčastěji znám v rámci dětské literatury, vydal hned několik úspěšných knih.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075440051
Autor
Benjamin Alire Saenz
Kód zboží
176994
Počet stránek
368
Rozměry
205 x 136 x 35
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let