Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Boží oko

Anotace

Románový bestseller, kvůli kterému už napořád budete mít dojem, že se někdo dívá. Bezpečí, nebo soukromí? Bezbřehý dohled je jediný způsob, jak zajistit bezpečnost. Právě proto vznikl tajný projekt, který zaznamenává každý telefonní hovor, e-mail a vše, co souvisí s činností na internetu. Evelyn Gallagherová se stará o kamerové sítě a aplikaci na rozpoznávání tváří. Jenže pak odhalí program, který si spojí se záhadnými úmrtími novinářů. Rozpoutá tím válku, v níž má její protivník zásadní výhodu: možnost pohledu Božím okem.

Theodore Anders, ředitel Národní bezpečnostní agentury (NSA), má jednoduchý cíl: zaznamenat každý telefonní hovor, email a ťuknutí klávesy, které souvisí s činností na internetu. Ví, že bezbřehý dohled je jediný způsob, jak zajistit bezpečnost Spojených států. Evelyn Gallagherovou nic takového příliš nezajímá. Chce se držet v ústraní a jen se v NSA starat o kamerové sítě a program na rozpoznávání tváří, aby zvládla zaplatit soukromou školu pro svého neslyšícího syna Dashe. Když však v rámci NSA odhalí existenci programu s kódovým označením Boží oko a spojí si ho se záhadnými úmrtími celé řady novinářů a whistleblowerů, kvůli svým nenadálým pochybnostem se ocitne v hledáčku dvojice vládních zabijáků: Delgada, sadistického strůjce bomb a hackera; a Manuse, deprivovaného obra, kterému doposud záleželo pouze na tom, jak co nejlépe ochránit ředitele. Na pozadí spletitého politického vydírání, teroristických provokací a intrikaření z útrob Bílého domu zuří globální válka -- válka mezi lidmi, kteří se zoufale snaží tutlat ta nejtemnější státní tajemství, a lidmi, kteří je chtějí vyzradit. Válka, v níž se Evelyn pokusí přežít jen s vynaložením veškerého svého špionážního umu a výcviku. Válka, v níž má ředitel NSA zásadní informační výhodu: možnost pohledu Božím okem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Barry Mark Eisler, narozen 1964, je americký spisovatel, autor dvou thrillerových seriálů. Prvního představitele anti-hrdiny Johna Raina , napůl Japonce , bývalého amerického vojáka na volné noze a druhého vojáka Bena Trevena. Eisler také píše o politice a jazyce. Narodil se v New Jerzey, vystudoval právnickou fakultu Cornell v roce 1989. Po jejím dokončení pracoval u CIA. Po třech letech nespokojen odešel k právnické firmě Weil, Gotshal a Manges. Krátce pracoval i v Japonsku a po svém návratu zpět do států začal psát a vytvořil sérii thrillerů s Johnem Rainem, později další s Benem Trevenem. Je ženatý, má jednu dceru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025906897
Autor
Barry Eisler
Kód zboží
177104
Počet stránek
400
Rozměry
205 x 135 x 37
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let