Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Skutečná Středozemě: Tolkienova mytologie a její středověké kořeny

Anotace

"Bible" pro všechny Tolkienovy fanoušky, pro všechny obdivovatele literatury fantasy. Co je skutečná Středozemě, obydlená hobity, elfy, trpaslíky, troly, čaroději, skřety a jinými bájnými bytostmi, do níž nás uvádí Tolkien ve svých románech Hobit a Pán prstenů? V civilním životě ctihodný profesor, znalec staré angličtiny a skandinávských jazyků, jenž se nikdy netajil tím, že Středozemě není žádný imaginární svět, ale že její kořeny najdeme v mytických představách Anglosasů, Keltů, Vikingů a Germánů. Při své tvorbě měl tedy z čeho čerpat a to, do jakých souvislostí ve svých příbězích tyto mýty zasadil a jak s nimi pracoval, je překvapující a bezesporu fascinující. Odkud bral jména svých knižních hrdinů? Kde bral inspiraci? Vysvětleno je to v této knize, která bude jistě pro českého čtenáře velkým zážitkem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arnulf Krause (*1955) je německý germanista, skandinávista, medievalista, odborník na germánskou a severskou mytologii. Narodil se v Zell im Wiesental v Německu. V roce 1989 získal titul Ph.D. na univerzitě v Bonnu, kde je profesorem staronorštiny a literatury a kde také přednáší germanistiku. Krause se specializuje na raně germánskou literaturu a náboženství. Je autorem mnoha knih o germánských národech Keltech a Vikinzích.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024744896
Autor
Arnulf Krause
Kód zboží
180163
Počet stránek
224
Rozměry
217 x 150 x 17
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let