Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Krajiny mých srnců

Anotace

Soubor mysliveckých povídek zavádí čtenáře do jedinečného prostředí naší krajiny, ať už je to malebná příroda na Českomoravské vysočině, na Valašsku, podél řeky Sázavy či jinde. Prostředí se střídají, ale magičnost přírodní scenerie i loveckého zážitku zůstává. Autor popisuje nejen konkrétní zkušenosti a zvířata, s nimiž se při svých loveckých výpravách setkal, ale i proměnu krajiny v čase. Jako lovec někdy uloví, někdy mine, ale jako zasvěcený pozorovatel nikdy nevyjde naprázdno. S citem pro detail sleduje život stromů, bylin i drobné zvěře, plasticky vykresluje sílu okamžiku a podtrhuje vyznění jednotlivých vyprávění. Náruč plná rmenu, Pod nebeskými korunami, Dar jitra a další povídky slouží autorovi nejen k zvěčnění konkrétního příběhu, ale především jako inspirace k zachycení osudů všeho živého, k zastavení a zamyšlení se nad smyslem lidského bytí v moderním světě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arnošt Tabášek se narodil 7. 2. 1952 v Hostašovicích na Valašsku. Již v patnácti letech jej ale osud a zvolená profese odvála doslova a do písmene do světa. Absolvoval leteckou průmyslovku v Košicích, ale nakonec jej přitáhla žurnalistika Vystudoval ji ve starobylém ukrajinském Lvově a celá následující desetiletí působí v Praze jako novinář. Býval reportérem i redaktorem a prošel různorodá prostředí. Psával a pracoval v týdeníku Obrana lidu, v nedělní příloze Práva, v kulturní rubrice deníku Práce, v týdeníku Profit, v Ringu, v Nakladatelství L a Nedělním Blesku. Podstatně jej ovlivnila práce v Kmeni, týdeníku Svazu českých spisovatelů. První povídky začal publikovat časopisecky, ale jeho literární tvorbu v mnohém podnítilo právě novinářské a reportérské řemeslo. Tak vznikla díla z literatury faktu: Mejdan – spoluautor s Gabrielou Převrátilovou (1993); Třináct českých skandálů – s kolektivem dalších autorů (1995); Dobývání nebe (s himálajským horolezcem a autorem fotografií Radkem Jarošem, 2002); Adina Mandlová Fámy a skutečnost (2003); Cesta k Modlitbě aneb textař Petr Rada vypráví (2004); Šťastný Milan Chladil (2005) či Hory shora (opět s horolezcem a fotografem Radkem Jarošem, 2005).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076173392
Autor
Arnošt Tabášek
Kód zboží
183924
Počet stránek
152
Rozměry
13 x 132 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Nakladatelství Brána a.s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let