Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Návrat karavel

Anotace

Lisabon, 70. léta dvacátého století: v duchu magického realismu ožívají velké postavy portugalských mořeplavců a kolonistů: Vasco da Gamma, Pedro Alvarez Cabral a ostatní, dnes již zapomenutí hrdinové portugalské historie. Postavy mořeplavců bloudí po proměněném a jim neznámém Lisabonu a očekávají návrat lodí ze zámořských výprav a obnovení velikosti kdysi mocného Portugalska. Nostalgická i kritcká připomínka kdysi slavné koloniální doby od jednoho z nejznámějších současných portugalských spisovatelů. Za kritické zpodobnění Portugalska jako koloniální mocnosti a nedotknutelných hrdinů-mořeplavců se v době vydání románu snesla na jeho hlavu vlna kritiky.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
António Lobo Antunes (*1942), portugalský spisovatel oceněný v roce 2007 nejvýznamějším portugalským literárním oceněním, Camõesovou cenou. V době Salazarova režimu byl vojenským lékařem ve válce v Angole. Válka a koloniální politika se staly významnými tématy jeho tvorby. Do Portugalska se vrátil v roce 1973 a začal zde pracovat jako psychiatr, ale brzy se přeorientoval na literaturu. Žije v Lisabonu. Česky vyšel román Jidášova díra (2002).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074074158
Autor
António Lobo Antunes
Kód zboží
176925
Počet stránek
232
Rozměry
256 x 137 x 27
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY