Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Na odvrácené straně

Anotace

Vraždy na Měsíci, může být něco víc noir? Geniálně šílené, napínavé a zábavné sci-fi s kriminální zápletkou.
Na odvrácené straně Měsíce se nachází Město hříchu založené výstředním miliardářem Fletcherem Mosasem – původně jako trestanecká kolonie pro nejtěžší zločince, nájemné vrahy a sexuální maniaky. V celém vesmíru není místo, kde byste sehnali účinnější fet, levnější plastickou operaci, intimnější zákoutí pro dohodnutí kšeftu… anebo zkorumpovanější policii.
Poručík Damien Zackon, jehož sem před mafiány na Zemi uklidili v rámci programu na ochranu svědků, se o tom má přesvědčit na vlastní kůži. Když v místním policejním revíru dojde k sérii krvavých atentátů, svěří vyšetřování právě jemu. Proč zrovna nováčkovi? Při pátrání po atentátnících mu hážou klacky pod nohy jak kolegové v čele s náčelníkem otylým jako hroch, tak zdejší samozvaný vládce. Jenže co když za vraždami stojí právě všemocný Mosas a jeho neméně ambiciózní dcera?
Mezitím se dva tisíce kilometrů odtud vydává na pouť v krutých podmínkách měsíčního povrchu uhlazený android, usměvavý, cílevědomý – a pokud se mu kdokoli ocitne v cestě, i krvežíznivý stroj vedený jedinou pohnutkou. Musí se dostat do Města hříchu a ovládnout ho…

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Australan Anthony O’Neill (*1964), skladník, zaměstnanec videopůjčovny, bankovní úředník, pojišťovací agent a nyní na plný úvazek spisovatel, žije v Edinburghu. V hlavním městě Skotska se usadil s cílem poznat inspirace svých literárních vzorů Roberta Louise Stevensona a Arthura Conana Doyla.
V prvotině Šahrazád – Útěk z Bagdádu (2001, č. 2002) si potměšile pohrál s arabským folklorem – proslulé hrdince Pohádek tisíce a jedné noci po několika letech opět hrozí, že bude o hlavu kratší, a tak se znovu zachraňuje usilovným vyprávěním… Druhý O’Neillův román The Lamplighter (2003; Lampář) je už plně zasvěcen stínohře zanedbaných čtvrtí skotské metropole v duchu romantika Stevensona. I následující román Říše věčnosti (2006, č. 2009), zasazený do časů Napoleonova egyptského tažení, má skotského vypravěče, který líčí císařovo posedlé pátrání po tajemství nesmrtelnosti. Vrcholem autorových výbojů na poli literárního krváku je kniha The Unscratchables (2009; Nezničitelní), detektivní parodie se společenskokritickým přesahem, v níž se úlohy strážců zákona ujali bullteriér se siamskou kočkou.
Talent plně se pohroužit do zápletek slavných děl a vynořovat se odtamtud s nečekaně bizarními úlovky – příznačný i pro měsíční thriller Na odvrácené straně (2016) pojatý ve stylu noir – prokazuje O’Neill rovněž v románové novince Dr. Jekyll and Mr. Seek (2017). S rouhavou poklonou milovanému Stevensonovi v ní rozvíjí případ podivné identity lidumila Jekylla sedm let poté, co podle klasika dokonal v jednom těle se zloduchem Hydem.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355333
Autor
Anthony O´Neill
Kód zboží
182141
Počet stránek
432
Rozměry
32 x 152 x 230
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let