Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Osvětimský proces

Anotace

Strhující poválečné drama. Příběh rodiny, které osvětimský proces obrátil život naruby. 
Frankfurt nad Mohanem 1963; Eva, absolventka tlumočnické školy a nejmladší dcera rodiny Bruhnsových, má krátce před zásnubami, když ji její agentura nečekaně požádá, aby překládala u mezinárodního tribunálu výpovědi bývalých polských vězňů, kteří přežili koncentrační tábor v Osvětimi. Její rodiče i budoucí manžel jsou zásadně proti: jde totiž o první poválečný proces proti nacistům, který se má konat v jejich městě. Eva o hrůzách v Osvětimi nikdy neslyšela, ale dá na svou intuici a postaví se rodičům na odpor. V tu chvíli ještě netuší, že proces století neodvratně změní nejen její zemi, ale i její vlastní život. 
Osvětimský proces veřejně odhalil zločiny, jež nesměly zůstat promlčeny. 
Román je fascinující sondou do německé mentality a svědectvím ambivalentní snahy Němců vyrovnat se s hořkou minulostí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Annette Hessová (*1967) je německá spisovatelka, scenáristka a libretistka. Pochází z Hannoveru. Původně studovala malířství a bytovou architekturu, později dramatické psaní. Pracovala jako novinářka, asistentka režie a dramaturgyně. Od roku 1998 se věnuje výhradně psaní filmových scénářů. Proslavila se televizními seriály Weissensee a Ku’damm 56/59.
Annete Hessová žije v Dolním Sasku a za svou tvorbu dostala řadu vyznamenání, mj. Grimmeho cenu, Frankfurtskou autorskou cenu a Německou televizní cenu.
Osvětimský proces je její literární prvotina, která okamžitě vzbudila zájem mnoha zahraničních nakladatelů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024282237
Autor
Annette Hessová
Kód zboží
185329
Počet stránek
288
Rozměry
25 x 132 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2022
Nakladatel
EUROMEDIA GROUP, a.s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let