Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Karmínový kámen

Cena 69
Není dostupné
Anotace

V čtenářsky přitažlivém, silném příběhu, zasazeném na odlehlé Ašsko pobělohorské doby, tedy do konce 17. století, sledujeme osm let v životě šlechtičny Anny Dorothey Zedwitzové, vzorné manželky, matky a hospodyně na Mikulášském vrchu. Zvrat v jejím životě nastává, když se na projížďce v lese zaplete se starou cikánkou, která ví něco, co Anna nikomu neprozradila, a nyní věští, že se její osud rozdvojuje: buď bude bohatá, spokojená a uvidí své děti vyrůstat, nebo ji čeká brzká smrt... Linie zahrnující tajemnou věštbu se odvíjí na pozadí významných událostí v českém i evropském kontextu. Život střední šlechty, píle a sebeobětování pro rozvoj svěřeného panství jsou v mnohém příkladné i pro současnost. Nedat se ubít osudem, ale dokázat se za jakýchkoli okolností opět zvednout, takové je poselství napínavého vyprávění o osudu hlavní hrdinky.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anna Šochová (vlastním jménem Hana Mudrová) se narodila roku 1959 v Teplicích. Po absolvování střední zdravotní školy pracovala jako vychovatelka, podnikatelka, v redakci regionálních novin a nyní se věnuje sociální práci. Je vdaná, bydlí ve Studánce u Aše. Od roku 1997 publikuje povídky v žánrových časopisech a sbornících. Za svou literární tvorbu brzy začala sbírat ocenění (r. 2003 vyhrála Cenu Karla Čapka v kategorii román za dílo Záskok, r. 2004 za román Výměna, r. 2006 zvítězila novela Zeóla, v r. 2007 získala cenu Mlok za nejlepší povídku A Bůh to vidí). Vydala fantasy romány Ochránce rodu (2008) a Vládci močálu (2010). V Knižním klubu jí v roce 2011 vyšel román Rozpusť vlasy, otevři bránu. Autorka se dotýká mnohých lidských trápení a tajemství, což promítá do svých příběhů. Ve svém nejnovějším díle se projevila jako zdatná spisovatelka, který umí zdařile fabulovat a vytvořit silný příběh. Vznikl tak původní historický román, který čtenáře nepochybně zaujme.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024247830
Autor
Anna Šochová
Kód zboží
175824
Počet stránek
328
Rozměry
206 x 133 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY