Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Anotace

Prvotina známé francouzské prozaičky Anny Gavaldy, jež se mezitím vyhoupla mezi stálice literárního nebe, už byla přeložena do mnoha světových jazyků.
Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anna Gavalda (*1970) je francouzská spisovatelka. Když se narodila, jako Anne-Gaëlle Coche, její otec prodával informační systémy bankám a maminka malovala šátky. Se svými rodiči a třemi sourozenci žila na starém opatství v Eure-en-Loire. Když jí bylo 14 let, její rodiče se rozvedli. Po maturitě na katolické internátní škole Saint-Pie X de Saint-Cloud vystudovala moderní literaturu na Sorbonně. Než se stala spisovatelkou „na plný úvazek“, vystřídala řadu zaměstnání – od servírky, přes au-pair po učitelku francouzštiny. Literární kariéru začala v 90. letech. Její první kniha, Kdyby tak na mě někdo někde čekal  byla vydána roku 1999 nakladatelstvím La Dilettante. Měla velký úspěch. Prodalo se celkem 1 885 000 výtisků a získala cenu RTL-Lire. Podobných úspěchů dosáhla i další její díla: A taková to byla láska... (Et je l’aimais) se prodalo 1 259 000 výtisků, Prostě spolu (Ensemble, c’est tout) 2 040 000 výtisků. Úspěchem byl i film podle románu Prostě spolu s Guillaumem Canetem a Audrey Tautou v hlavních rolích. Zfilmován byl i román A taková to byla láska.... Anna Gavalda vede rubriku časopisu Elle týkající se dětské literatury a je také členkou poroty Mezinárodního festivalu komiksu v Angoulême. Je rozvedená, má dvě děti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020445834
Autor
Anna Gavalda
Kód zboží
180042
Počet stránek
176
Rozměry
206 x 136 x 18
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let