Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Citlivá místa

Anotace

Anna Gavalda se po osmnácti letech od své prvotiny Kdyby tak na mě někdo někde čekal, která ji vzápětí proslavila, vrací s druhou sbírkou povídek.
Tentokrát s ještě větším mistrovstvím a empatií líčí osudy sedmi lidí, kteří se snaží udržet si tvář ve své zoufalé realitě, a jimž pak stačí drobná příhoda, jedna „chvilka pravdy“, jež je zasáhne na citlivém místě, aby odhodili masku a odhalili svou zranitelnost a lidskost. Několik žen a mužů se v těchto zlomových okamžicích svěřuje se svými nejniternějšími pocity, samotou, bolestí ze ztráty či touhou po přátelství, ale autorčin soucit i porozumění dá těmto těžce zkoušeným hrdinům poznat i sílu lásky a naději.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anna Gavalda (*1970) je francouzská spisovatelka. Když se narodila, jako Anne-Gaëlle Coche, její otec prodával informační systémy bankám a maminka malovala šátky. Se svými rodiči a třemi sourozenci žila na starém opatství v Eure-en-Loire. Když jí bylo 14 let, její rodiče se rozvedli. Po maturitě na katolické internátní škole Saint-Pie X de Saint-Cloud vystudovala moderní literaturu na Sorbonně. Než se stala spisovatelkou „na plný úvazek“, vystřídala řadu zaměstnání – od servírky, přes au-pair po učitelku francouzštiny. Literární kariéru začala v 90. letech. Její první kniha, Kdyby tak na mě někdo někde čekal  byla vydána roku 1999 nakladatelstvím La Dilettante. Měla velký úspěch. Prodalo se celkem 1 885 000 výtisků a získala cenu RTL-Lire. Podobných úspěchů dosáhla i další její díla: A taková to byla láska... (Et je l’aimais) se prodalo 1 259 000 výtisků, Prostě spolu (Ensemble, c’est tout) 2 040 000 výtisků. Úspěchem byl i film podle románu Prostě spolu s Guillaumem Canetem a Audrey Tautou v hlavních rolích. Zfilmován byl i román A taková to byla láska.... Anna Gavalda vede rubriku časopisu Elle týkající se dětské literatury a je také členkou poroty Mezinárodního festivalu komiksu v Angoulême. Je rozvedená, má dvě děti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020447463
Autor
Anna Gavalda
Kód zboží
180035
Počet stránek
208
Rozměry
206 x 136 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč