Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Drak z Nikdybylu

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Loňského léta uvízla Teodora Ogltorpová v magickém víru plném draků, zaklínadel a čarodějů a od té doby dělá, co může, aby na ty události zapomněla a žila jako normální dvanáctiletá dívka. Jenže ať se snaží sebevíc, magie si ji vždycky nějak najde – dokonce i na prázdninách! Tátu-biologa pozvou na skotský ostrov Scornsay prozkoumat tajuplnou šupinu a Teodora může jet s ním. Ale jakmile Teodora šupinu uvidí, je jí hned jasné, že nepochází z žádné ryby, plaza ani ničeho známého vědě. Je z draka. A kde jsou draci, tam jsou i čarodějové a tím pádem i jistota, že přijdou problémy. Než Teodora tajemství dračí šupiny vyřeší, musí se vypořádat s vlastním magickým dědictvím a vypravit se na nebezpečnou cestu do čarodějnického pekla známého jako Nikdybyl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ann Downerová (1960-2015) - americká autorka fantastiky pro děti a mládež, narozena v Ar-lingtonu (stát Virginie), vyrůstala na předměstí Washingtonu. Během studií se začala zajímat o vzácné tisky a typografii. Jejím celoživotním zájmem jsou ale přírodní vědy, což také vedlo k jejímu zaměstnání ve vydavatelství Harvardské univerzity, kde působila od roku 1994 jako odborný redaktor.
Její knihy jsou přirovnávány k dílům Patricie A. McKillipové a Diany Wynne Jonesové, ačkoli ona sama se přiznává spíše k vlivu Ursuly K. Le Guinové a Lloyda Alexandera. Pohádková dobrodružství a láska čekají na magicky nadanou hrdinku z trilogie The Spellkey (1987, česky Čaroklíč), The Glass Salamander (1989) a The Books of the Keepers (1993). Ještě větší pozornost si vysloužila románem Hatching Magic (2003, česky Krotitelka dráčků), dnes již přeloženým do mnoha světových jazyků. Oproti první sérii, která je spíše klasickou fantasy o boji dobra se zlem, je následující série netradiční moderní fantasy kombinovanou s cestami v čase. Mladá Teodora objevuje taje kouzelnického světa rovněž v pokračování The Dragon of Neber-Was (2006, česky Drak z Nikdybylu).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073870706
Autor
Ann Downerová
Kód zboží
184614
Počet stránek
256
Rozměry
27 x 162 x 233
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2008
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč