Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bostoňanka

Anotace

Addie Baumová, narozená na prahu dvacátého století jako nejmladší dcera v přistěhovalecké rodině východoevropských Židů, se musí v Bostonu potýkat s mnoha překážkami. Do cesty se jí stavějí přísná výchova zahořklé matky a pravidla starosvětské domácnosti daná odporem rodičů vůči okolní bezuzdné kultuře, chudoba rodiny i nevraživost většinové společnosti. A kolik neštěstí vidí dívka kolem: duševně nemocnou sestru, lynčování, zneužívané sirotky, epidemii chřipky po první světové válce i depresi z frontových zážitků, která nepřeje lásce… Navzdory tomu všemu dokončí střední školu a sní o tom, že bude dál studovat a pomáhat druhým. Jak se ze stydlivé holky obklopené bezpočtem předsudků stane samostatná žena? Životní rekapitulace podnikavé bojovnice svědčí o tom, že to chce uchovat si elán, neztratit humor, nenechat se odradit a porvat se s nepřízní osudu. A taky hodně zvídavosti, přátel a moudrosti uložené v knihách. A především si znovu a znovu uvědomovat, že život – přestože občas stojí za psí štěk – je dar a veliký zázrak.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anita Diamantová (*1651) je americká spisovatelka židovského původu. Dětství prožila v Newarku v New Jersey a v Denweru v Coloradu. Studovala na University of Colorado v Boulderu, Washington University v St. Louis a na Binghamton University , kde v roce 1975 získala magisterský diplom z angličtiny. Spisovatelskou kariéru začala v roce 1975 jako novinářka na volné noze. V roce 1985 vydala román Židovská svatba, a od té doby publikovala dalších sedm knih o současné židovské praxi. Jejím románovým debutem se stal v roce 1997 Červený stan, následovaly romány Dobrý přístav a Poslední dny Dogtownu, popis života ve vymírající vesnici v Massachusetts na počátku 19. století. Její nejnovější kniha, Den po noci, je románem o čtyřech ženách, které přežily holocaust a ocitnou se v britském vysídleneckém táboře.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073354459
Autor
Anita Diamantová
Kód zboží
170114
Počet stránek
296
Rozměry
30 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let